Cath Kidston Notebook

Home/Notebooks/Cath Kidston Notebook

Cath Kidston Notebook

 Hello All,
As some will know, I moved my apartment recently. (From Anatolian side to European side. Oh my am I considered a European now?) And I got my internet connected just now. I am a bit lazy I assume.
About out notebook today, you know those famous flowers of Cath Kidston! Cath Kidston is a company based in England and defines itself as modern vintage. I got this notebook from a shop in Erenkoy İstanbul and had an urge to try it.
I am not sure what do you think about spiral bound notebooks. But I prefer them whenever I had a limited writing space like a conference when I need to take notes on those tiny desk chairs. So that, I can fold the notebook and write in a more confined space. Even sometimes, I need a spiral bound in my office desk.
I tried this notebook with Sheaffer No-Nonsense, Pelikan 400 NN, and a quite wet writing Soennecken S19 besides Sheaffer No-Nonsense italic nib.
Very interestingly the performance was quite good. However, within time I started understanding that I am not a fan of ruled papers. I feel like it limits my handwriting. Therefore I gave this notebook away as a gift to a friend of mine. I got this notebook around 4 euros but it has been quite a time. Still it has a good performance I think.
I finished a lot of notebooks within the last month. I will be reviewing them in the blog but I wonder which notebooks do you favor recently?
Cheers,
Zeynep Flowerpen
By |2018-02-18T20:11:55+03:00October 13th, 2017|Notebooks|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cath Kidston Defter İncelemesi

Merhabalar,
Bazılarınızın bildiği üzere taşındım ve internetim benden kaynaklanan bir takım tembelliklerden ötürü henüz bağlandı. Bağlanır bağlanmaz post yapıyorum ve sonrasında ufak bir sesyahat için Hint ellerine kaçıyorum. Schneider kalem setinin kazananları ise Meltem Rusçuklu ve Deniz Özden. Bana ulaşırlarsa kalemlerini ulaştırmaya çalışacağım. (Kazanamayanlar üzülmesin, daha verilmeyi bekleyen o kadar çok hediye var ki) Şimdi gelelim bu haftaki defterimize.
Bu çiçekleri görüp de Cath Kidston markasını tanımamak mümkün mü? Cath Kidston İngiltere menşeli, kendisini modern vintage olarak tanımlayan bir firma. Ben de bu deftere Erenköy’de bir mağazada denk gelince denemek istedim.
Spiralli defterler hakkında ne düşünürsünüz bilmiyorum. Ben, yer sıkıntı çekeceğim ortamlarda, mesela bir konferansta vs not almam gerekirken, spiralli defterleri tercih ediyorum. Böylelikle defteri arkasına doğru katlayıp, daha küçük bir alanda yazmak mümkün oluyor. Hatta bazen işyerindeki masam o kadar kalabalıklaşıyor ki, o durumlarda da spiralli defter kullanıyorum.
Ben bu defteri Sheaffer No-Nonsense, Pelikan 400 NN, oldukça ıslak yazan bir Soennecken S19 ve yine Sheaffer No-Nonsense italik kalemle denedim.
İlginç bir şekilde performansı oldukça iyiydi. Ancak zaman içinde anladım ki, çizgili defter sevmiyorum ben. Beni ve yazımı aşırı sınırlıyormuş gibi hissettiriyor. Bu yüzden bu defteri hediye ettim. Ben bu defteri 22 liraya almıştım. (Hoş alalı epey oluyor) Ama fiyat performans olarak güzel bir defter çıktı.
Ben son bir ay içinde 3 adet defter bitirdim. Onları da yayınlayacağım yakın zamanda. Ama sizin de önerilerinizi duymak isterim.
Sevgiler,
Zeynep Çiçek Kalem
By |2018-02-18T20:11:06+03:00October 13th, 2017|Defterler|3 Comments

About the Author:

3 Comments

  1. bahadır cav 13/10/2017 at 10:35 - Reply

    Öncelikle yeni eviniz hayırlı olsun.Defterleri değerlendirirken benim için en önemli kıstas ıslak yazan kalemlerle gösterdiği performanstır.Bence spiralin bir avantajıda sayfa koparmadaki rahatlığı.

  2. Bahattin Çelik 13/10/2017 at 11:01 - Reply

    Deseni burnuma çocukken babaanemin sandığındaki naftalin kokusunu getirdi 🙂

  3. Pelin Yılmaz Yavuz 14/10/2017 at 15:01 - Reply

    Ben Rhodia'nın karton kapaklısıyla iyi anlaşıyorum bu aralar. VJ'dan traveler's notebook tarzı bir defter buldum (ve hemen aldım) ama kullanmaya kıyamadım henüz. Bu güllere bayıldım ben, çizgili sevenlerdenim. Görünce kaçırmam, sanki evde yazılmamış yığınca defter yokmuş gibi hemen alırım 🙂

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.