CURRENTLY INKED GREY SKY EDITION

Home/Fountain Pen, Inks/CURRENTLY INKED GREY SKY EDITION

CURRENTLY INKED GREY SKY EDITION

          

Hi Everybody,

This week’s inks are a bit dull due to the stormy weather in Istanbul recently. I promise my next batch will be more colorful.
Sheaffer Snorkel Crest + Montblanc Leo Tolstoy Sky Blue: I got this pen by a swap with Mr. KGK I gave him the gray colored Sheaffer Snorkel and got this Buck Skin Tan color in return. Actually I still keep both pens. I am a monster! For the ink, I was keeping it on my desk, thinking that it is a classic dark blue with no soul. I am a fool as well. This is a great, deep color.
Montblanc Rouge&Noir Coral + Montblanc Alfred Hitchcock Red: This pen belongs to Mr. KGK as well. I might have seized it 🙂 (I told you I am a monster) And I think this pen is quite tiny for his giant hands. Apart from the joke, maybe it will be mine one day. Why not? And the ink is dedicated to the legenday director of thriller movies Alfred Hitchock.
Lamy Studio + Louis Vuitton Gris Romantique: I have Lamy Studio for a very long time and I don’t use it often because I am not getting along well with the grip section of this pen. I am thinking about selling it so I wanted to use it for a while before I put it into the market again. Nope; I don’t like its grip section. And I have Louis Vuitton Gris Romantique in it. I love this ink.
Pilot MYU 701 + Sailor Jentle Blue Black: Pilot MYU was in my wish list for a long time. And I snapped it! I am so happy that I have this pen. Wish us good luck. And I have Sailor Jentle Blue Black in this pen. It is a very interesting ink which is navy blue when wet but more greyish when dried.
Lamy 80 + Sailor Jentle Grenade: I love Lamy 80. Especially with the Oblique Broad nib I have. It emphasizes every ink color. And Sailor Jentle Grenade is one of the old series of Sailor inks and maybe the best among them. I love that ink and if my bottle happens to finish, I can consider buying the substituiton of Grenade, Sailor Four Seasons Oku-Yama.
What is your favorite ink and pen combos recently?
Cheers,
Zeynep Greysky Dullpen
By |2018-02-18T21:30:55+03:00April 20th, 2017|Fountain Pen, Inks|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mürekkepliler Gri Gökyüzü

Selamlar,
Bu haftanın mürekkeplileri, hafta boyu İstanbul’da devam eden kapalı ve soğuk havalar sağolsun, biraz iç karartıcı renklerde oldu gibi. Söz bir dahaki sefere daha renkli bir mürekkepliler postuyla çıkacağım karşınıza…
Sheaffer Snorkel Crest + Montblanc Leo Tolstoy Sky Blue: Bu kalemi KGK beylen yaptığımız bir takasla edindim. Aynı kalemin grisini ona verdim, Buck Skin Tan rengini de ben aldım. Hoş kendi söz verdiğim kalemi henüz teslim etmemiş olabilirim tabiiii 🙂 Mürekkebe gelince, bu mürekkep uzun zamandır masada duruyordu ama klasik bir koyu mavi gibi düşündüğüm için elleşmemiştim. Ah benim akılsız kafam. Bu ne kadar derin, ne kadar güzel bir mavi….
Montblanc Rouge&Noir Coral + Montblanc Alfred Hitchcock Red: Bu kalem de KGK beye ait. El koymuş olabilirim. Zaten onun eline biraz ufaktı bence. Şaka bir yana, bakarsınız bir gün bu kalem benim olur. Neden olmasın? Mürekkep ise, unutulmaz gerilim filmlerinin yönetmeni Alfred Hitchock adına yapılmış bir kan kırmızısı. Bu kaleme de bu yakışırdı diyorum.
Lamy Studio + Louis Vuitton Gris Romantique: Lamy Studio uzun zamandır elimin gitmediği kalemlerden biri. Tutma yeri ile barışamadım. Ama satmayı düşünmeden önce mutlaka son bir kez kullanayım dedim. Ih ıh, tutma yeri bana göre değil. İçinde ise Louis Vuitton’un Gris Romantique isimli şahane gri mürekkebi var. Bayıldım.
Pilot MYU 701 + Sailor Jentle Blue Black: Pilot MYU uzun zamandır istek listemdeydi. Denk gelince kaçırmadım. Kendisi ile çok mutluyum. Varsa bir maşallahınızı alırım. Aman nazar değmesin. İçinde ise Sailor Jentle Blue Black var. Bu mürekkep ıslakken lacivert, kuruyunca gri olan ilginç bir renk. Seveni çok…
Lamy 80 + Sailor Jentle Grenade: Lamy 80’i çok seviyorum. Özellikle de üzerindeki bu Oblique Broad uçla. Her mürekkebi patlatıyor diyebilirim. Sailor Jentle Grenade ise, Sailor’ın eski seri mürekkeplerinden belki de en güzel olanı. Aşırı sevmekteyim kendisini… Bu şişe bitince, Jentle serisi yerine çıkan Four Seasons Oku-Yama’yı almayı bile düşünüyorum.
Sizin bu sıralar favori mürekkepleriniz neler?
Sevgiler
Zeynep Grihava Renksizkalem
By |2018-02-18T21:31:32+03:00April 20th, 2017|Dolmakalem, Mürekkepler|7 Comments

About the Author:

7 Comments

 1. sezenyildirim 20/04/2017 at 13:16 - Reply

  Bu ara kesinlikle favorim turuncu:) Kendim Diamine Blze Orange aldım, arkadaşımdan da bir miktar Pumpkin. Mutlaka bir tane turuncu mürekkepli kalem tutuyorum yanımda. Bu haftanın şanslısı Pilot Kaküno imiş.

  Bir de mavi-siyah mürekkep sevdiğimi farkettim. Şu ara diamine denim kullanıyorum ama bakalım başka markaların arayışındayım:)

 2. Emrah Daglik 20/04/2017 at 14:15 - Reply

  Zeynep Hanım bu yazı tipi tam da cep boy defterimde yazmak istediğim gibi olmuş 🙂

  Currently inked serisi post'ların artması dileğiyle.. Yanına bir de çay fincanı koysaydınız İstanbul havasına inat 🙂

 3. farlimas 20/04/2017 at 21:28 - Reply

  Şırıngayla boşalttığım ama yıkamadığım Pelikan 4001 mavi kartuşuna Vert Pre doldurdum. Rengi çok az koyulaştı. Pelikan Twist Spearmint'in gövdesiyle aynı rengi tutturdum, yazmalara doyamıyorum 🙂

 4. Bahattin Çelik 21/04/2017 at 06:17 - Reply

  Zaten her zaman favori olan diamine oxblood. Twilight, delamere green, blue black. Benimki de havalarla uyum açısından fena sayılmazmış.

  Zeynep "Grihava" Renksizkalem
  Yalnız şu tırnak işareti içindeki kelimeyi bir süre hindistan coğrafyası tanrılarından birinin adıymış gibi okumaya çalıştım ya!.. Aferim bana! Algıda seçicilik 🙂

 5. deri 21/04/2017 at 08:04 - Reply

  Leo Tolstoy Sky Bleu'yu ben de beğendim. Ama en beğendiğim renkler arasında;

  – Montblanc Irish Green
  – Noodler's V-Mail Midway Blue
  – Noodler's V-Mail Burma Road Brown
  – Pelikan Edelstein Mandarin
  – Pilot Iroshizuku Shin-Kai


  ..
  Yazdıkça yazasım geliyor ama bunlar liste başı. 🙂

 6. Sami Ertaga 21/04/2017 at 14:19 - Reply

  Montblanc Rouge et Noire hangi yılın üretimi acaba? Bildiğim kafarıyla Montblanc çok önceleri Rouge et Noire adı altında üretiliyordu.

 7. Eren O. 24/04/2017 at 07:06 - Reply

  Romantik Gri ne güzelmiş gerçekten, benim şu sıralar favorim diamine eau de nile:) iyi haftalar:)

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.