Diamine Mediterranean Blue Ink Review

Home/Inks/Diamine Mediterranean Blue Ink Review

Diamine Mediterranean Blue Ink Review

Today we have Diamine Mediterranean Blue in the blog. While spring started to warm our hearts this ink review is for those who are longing the deep blue sea. And please don’t ask why I get Diamine Mediterranean Blue although I have tons of blue inks. This ink belongs to one of my dear friends. She let me keep it for a while and write about it. But it is quite a joy, I think I will ink a couple of pens before I return this bottle.
 
Diamine Mediterranean Blue is a great shade of blue. I think it is a good and cheap alternative of Iroshizuku Ama-Iro.
 
Diamine Mediterranean Blue has a great shading especially when it is used with wet writers. Less shading acquired with drier pens. It is a shade of blue suitable for daily writing.
 
I tried this ink with my music nib Sailor 1911 fountain pen. Even though it is a bit dry for this pen, I did not have any problems. Nevertheless it is not a waterproof ink but it was washed away easily, quite problem-free like other Diamine inks.
 
Cheers,
Zeynep Bluebluesky
By |2018-02-21T22:39:03+03:00March 10th, 2015|Inks|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Diamine Mediterranean Blue Mürekkep İncelemesi

Bugün Diamine Mediterranean Blue yani Akdeniz mavisi var blogda. Bahar kendini göstermeye başlamışken, Akdeniz’in Ege’nin mavi sularını özleyenlere gelsin bu yazı o vakit. Zeynep elinde bin tane mavi mürekkep varken bir de tutup Diamine Akdeniz Mavisi’ni mi aldın demeyin. Bu mürekkep çok sevgili arkadaşlarımdan birinin. Yazmam için bana gönderdi sağolsun. Ama gerçekten iç açıcı bir renk. İade etmeden bir kaç kaleme çeksem iyi olacak 🙂
Diamine Mediterranean Blue, oldukça açık renkte güzel bir mavi. Bana kalırsa Iroshizuku Ama-Iro‘ya çok güzel ve ucuz bir alternatif. Merak edenler için bu metin Zen ve Motosiklet Bakım Sanatı kitabından bir alıntı. “Arabadayken hep bir kompartmanın içindesiniz ve buna çok alışmış olduğunuz için aslında arabanın camından gördüğünüz dünyanın daha çok TV seyretmek gibi olduğunu fark etmiyorsunuz. Pasif bir izleyicisiniz ve her şey bir çerçevenin içinden sıkıcı bir şekilde akıp gidiyor
Diamine Mediterranean Blue, özellikle ıslak kalemlerle kullanıldığında harika gölgelenme yapan bir mürekkep. Kuru yazımlı kalemlerde gölgelenmesi daha az. Mavinin günlük hayatta da kullanılabilir bir tonu.
Ben bu mürekkebi denerken müzik uçlu Sailor 1911 kalemimi kullandım. Bu kalem için biraz kuru kaçsa da herhangi bir sıkıntı yaşatmadı. Yine suya dayanıklı olmayan mürekkeplerden biri ancak oldukça kolay temizlenen, sorunsuz bir yapıda..
Arkadaşım bu mürekkebi Hemen.com.tr’den almıştı. Bu 30 ml’lik şişelerin fiyatları 18 lira civarında. Sorunsuz, sıkıntısız, ulaşılabilir ve Iroshizuku Ama-Iro’ya alternatif bir mürekkep arayışındaysanız Diamine Mediterranean Blue’ya bakmanızı öneririm.
Sevgiler
Zeynep Mavigök
By |2018-02-18T15:11:56+03:00March 10th, 2015|Mürekkepler|10 Comments

About the Author:

10 Comments

 1. lili 10/03/2015 at 14:41 - Reply

  ay en sevdiğim mürekkep <3

 2. TheSaint 11/03/2015 at 22:21 - Reply

  Sayın Zeynep Bluebluesky,

  Yazım mürekkep hakkında da olsa, ben yine kaleme takıldım. Hem 3776 music nib'e hem de Sailor 1911 music nib'e sahip (ya da denemiş) birisi olarak hangisini tercih edersiniz ve (müsadenizle) niye?

  • Zeynep Kalemsever 12/03/2015 at 09:40 - Reply

   Elimde Platinum 3776, Pilot ve Sailor olmak üzere üç adet müzik uç var. Sanırım sıralamamı Platinum, Sailor ve Pilot olarak yapabilirim. Hatta Sailor'un daha üst segment kalemlerinin müzik uçlarının da daha iyi olduğunu söyleyebilirim sanırım. Bendeki Sailor biraz kuru bir kalem (iroshizuku mürekkeple de kuru) Platinum bunların içinde en ıslak yazanı. Pilot ise out of box çok iyi performans göstermediğinden Şükret ustanın elinden geçmek zorunda kaldı.

 3. Hal Tugal 15/03/2015 at 00:03 - Reply

  I bought this ink at the Baltimore Pen Show in Baltimore, Maryland USA last weekend. You are right, it is a beautiful color perfect for the Spring.

 4. Adsız 31/05/2015 at 11:51 - Reply

  Sekiz şişe Diamine mürekkebim var, ilk aldığımda pek bir hevesli, mutlu idim. Aradan bir yıla yakın süre geçinde görülşerim değişti, hepsinde ayrı dert. Rengine bayıldığım Ox Blood kırmızıdan kahveye döndü, deep dark blue kalem tıkamaya başladı, ilk aldığımda tamamına yakınında hangi kaleme koyarsam koyayım aşırı ıslak yazıyordu vs. vs.

  Burun kıvırdığım Pelikan lar bile daha az başımı ağrıttı şimdiye kadar. Elimdekiler bitince sanırım bir daha Diamine almam. Hele ki Ox Blood yerine Sailor four seasons serisinden Oku-Yama yı bulduktan sonra..

  Selamlar
  Ahmet

 5. göktuğ ilter 27/08/2015 at 07:11 - Reply

  Merhabalar,Hani platium preppy ile scrikss peak'i karşılaştırdığınız bir yazı vardı ya acaba sailor 1911 ile platinum 3776'yı da karşılaştırabilir misiniz- tabi ki peak ile preppy gibi ikiz değiller ama görünüm fiyatları yakın yani tavsiye niteliğinde ve merak etmeyin bunu bana sıkça yaz grubunda da soracağım-?

 6. göktuğ ilter 27/08/2015 at 09:37 - Reply

  The saintin yorumunu gördüm ve cevabımı aldım.
  Saygılar

 7. Adsız 12/07/2016 at 07:16 - Reply

  Edelstein Topaz'a da cok benziyor aslinda

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.