J. Herbin Larmes de Cassis Review

Home/Inks/J. Herbin Larmes de Cassis Review

J. Herbin Larmes de Cassis Review

Things are not going very well here in Turkey, but I want to cheer it up a bit with a good ink, J. Herbin Larmes de Cassis. Actually, everyone is waiting for a different ink of J. Herbin but Emerald of Chivor just taken over the social media and our fountain pen meetings has been conquered by it so much so I decided to postpone it.
J. Herbin Larmes de Cassis is a great violet-pink. Like other inks of J. Herbin, it is a problem-free, high flow ink with good qualities. It is a calm tone of pink which is not a torture to the eyes and easily readable.
 
As you can see from the photos it is a shader!
The most surprising quality of this ink is the water resistance. Actually I didn’t test it with water until I made the review. As you can see it is not washed off by water and had a minimum feather. I am not sure if you would like to use it with important documents but you can write on the envelopes when you use snail-mail.

I always loved J. Herbin Larmes de Cassis and I liked it even more when I realize it is a waterproof ink. I also find out when I actually got his ink. (Click here)

What do you think about this ink and what do you think about J. Herbin inks in general?

Cheers,
Zeynep Blackcurrant
By |2018-02-21T23:42:34+03:00September 9th, 2015|Inks|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

J. Herbin Larmes de Cassis Mürekkep İncelemesi

Hafta ortasına, içimizin karardığı şu günlere bizi mutlu edebilecek bir mürekkep koyalım. J. Herbin Larmes de Cassis. Aslında biliyorum herkes şu anda başka bir J. Herbin mürekkebin incelemesini bekliyor ama Emerald of Chivor sosyal medyada o kadar yoğun yer aldı, bizim dolmakalem buluşkalarımızda masada o kadar çok fotoğraf çekildi ki, onu biraz ertelesem iyi olur diye düşündüm.
J. Herbin Larmes de Cassis, harika bir gülkurusu rengi. J. Herbin diğer mürekkepleri gibi, oldukça sorunsuz, sıkıntısız, akıcılığı yüksek bir mürekkep. Pembenin çok sakin bir tonu. Gözleri yormuyor, kolay okunuyor.
Fotoğraftan da anlayabileceğiniz üzere oldukça hareli bir mürekkep.
Bu mürekkebin beni en çok şaşırtan tarafı suya dayanıklılığı oldu. Açıkçası, inceleme yazısı yazana kadar suyla test etmemiştim. Gördüğünüz gibi su ile minimum dağılma sergiledi. Kıymetli evraklarda bu rengi kullanır mısınız bilmem ama postaya vereceğiniz mektupların zarfını bu mürekkeple yazabilirsiniz mesela.
J. Herbin Larmes de Cassis’i ben çok seviyordum, suya bu kadar dayanıklı olduğunu görünce daha da sevdim. Hatta blogu biraz karıştırınca bu mürekkebi ne zaman aldığımı da buldum. (Tık Tık)
Siz bu mürekkep ve genel olarak J. Herbin mürekkepler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sevgiler
Zeynep Kuşüzümü
By |2018-02-18T16:13:43+03:00September 9th, 2015|Mürekkepler|20 Comments

About the Author:

20 Comments

 1. Sami Ertaga 09/09/2015 at 08:59 - Reply

  Bu günlerde oldukça hızlısınız. İnşallah hep böyle sürer.
  Mürekkebe gelince, gülkurusu ya da pembe demeseniz, ben görür görmez mor dedim.
  Kamera ve ışığın rolü de olabilir tabii ki.

  • Zeynep Kalemsever 09/09/2015 at 11:30 - Reply

   Teşekkür ederim. Ülkenin şu sıkıntılı halinde burada teselli arıyorum ben de. Allah allah mor mu? Cidden mi? Bana normalde de hep gülkurusu geliyor bu renk 🙂

  • retyret 10/09/2015 at 17:56 - Reply

   gülün rengi uygun ise hem gülkurusu hem mor olabilir bence =)

 2. Emrah Daglik 09/09/2015 at 11:47 - Reply

  Emerald of Chivor'u saymazsak Lie de Thé tek geçerim…

 3. Zeynep Kalemsever 09/09/2015 at 13:10 - Reply

  Recep Bey Merhabalar,

  Ben Oberthur kalemleri seviyorum zira ahşap gövdeli kalemler hoşuma gidiyor. Ama oberthur markası Türkiye'de olduğundan pahalıya satılan bir marka. Ucunun da standart iridium point germany uçlardan olduğunu düşününce emin olamıyorum. Şurada bir inceleme yazım var, oldukça eski. Yorumlarıyla birlikte okumanızı tavsiye ederim. http://www.banasikcayaz.com/search/label/Oberthur

  Sevgiler

 4. Recep karataş 09/09/2015 at 14:54 - Reply

  Teşekkürler efendim, değerli görüşlerinizi benimle paylaştığınız için. En iyisi alternatiflere de bakmak. Her şey gönlünüzce olsun.

 5. 123 09/09/2015 at 17:48 - Reply

  oy oy ne güzel renk o 🙂

 6. Geberik 10/09/2015 at 14:24 - Reply

  İçim açıldı harika ötesi bir renk.

  • Zeynep Kalemsever 11/09/2015 at 07:57 - Reply

   Teşekkür ederim. Bu arada, ben de sizin blogu okurken içim açılıyor bi takipçiler sekmesi eklesenize oradan takip edelim 🙂

 7. Adsız 10/09/2015 at 20:51 - Reply

  Merhabalaar 🙂 Öncelikle blogunuzu 2 aydır takip ediyorum ve yazı stilinize hayran kaldığımı belirtmek isterim. Daha 14 yaşındayım ve ben de bir defter hastasıyım, her gittiğim kırtasiyeden defter alırım ama o kadar güzeller ki ne yazacağımı bilemem. Benim sorum da bu sanırım, ne yazacağını bilmemek. Sizce bu güzel defterleri ne ile doldurmalı?

  • Zeynep Kalemsever 11/09/2015 at 07:59 - Reply

   Merhabalar, hoşgeldiniz öncelikle. 14 bence harika bir yaş, her şey yeni insanın dünyasında. Hayal gücünüzü geliştirecek kitaplar okuyup, bunlardan sevdiğiniz paragrafları yazın defterlere, Turgut Uyar'ın dizelerini, Ursula Le Guin'in kahramanlarını, o gün neler hissettiğinizi ve iki ay sonra okuduğunuzda aslında ne kadar olgunlaşmış ve değişmiş olduğunuzu gösterecek şeyleri. Çok güzel bir 14 yaşınız ve dolu dolu defterleriniz olsun!

 8. Adsız 10/09/2015 at 20:52 - Reply

  ilk dolmakalemimi almak istiyorum da fazla pahalı olmayan ve güzel bir kalem önerir misiniz?

 9. sezenyildirim 14/09/2015 at 14:29 - Reply

  Ben de geçenlerde sizin bu yazınızdan sonra J. Herbin almaya gittim ilk defa. Esasında turuncu tonlarında bir mürekkep istiyordum. Kırtasiyede baya da zaman geçirdim, kafam o kadar karıştı ki. En osnunda Orange Indien ile Ambre de Bimanie arasında kladım ve hadi dedim değişiklik olsun, Ambre'yi alayım. Sonuçta turuncu kalemler vardı elimin altında.

  Mürekkebin kıvamı mı desem, çok güzel gerçekten de. Son derece akıcı. Lamy Safari ve Pilot Kaküno'ya doldurdum. Lamy'nin M ucu ile daha rahat ettim yazarken.Ben sanırım ıslak yazan kalemlerle ve akışkan mürekkeplerle rahat ediyorum. Gerçi Pilot'ta çok güzel ama ucu Lamy'den daha ince sanırım ikisi de M olmasına rağmen.
  Ancak rengi beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Daha doğrusu ben haya kurmuşum. Biraz daha turuncuya dönük olur diye düşünmüştüm ama sepya gibi bir tonu var mürekkebin. Karteladaki gibi de değil tam, ki olmayacağını tahmin etmiştim zaten. Esasında belki de istediğim renk Cafe des Iles gibiymiş. (Bunu da karteladan değil de , sizin şurdaki denemelerinize bakarak söylüyorum: http://4.bp.blogspot.com/-p6I3DtRrO1I/U4R4Mk8EN6I/AAAAAAAAGSs/YzMN6_L0tOg/s1600/IMG_9718.JPG)

  Sonuç olarak ben J. Herbin mürekkepleri çok sevdim, sadece aldığım renkle anlaşamadım pek. Başka renklerine de şans vereceğim. Bu arada Kadıköy Güven Sanat'ta baya hesaplıydı Herbinler.

  Sevgiler

  • Zeynep Kalemsever 15/09/2015 at 10:20 - Reply

   Merhabalar,

   Yeni mürekkebinizi güle güle kullanın. Rengi ile ilgili mutlu değilseniz, belki Kalemlik grubunda takas düşünebilirsiniz. Grubu bu günler için kurduk 🙂

   Ama daha turunculu bir şey istiyorsanız aradığınız renk Cafe de Iles değil. O da kırmızılık/turunculuk barındıran bir kahverengi çünkü. Orange Indien tasiye ederim. Ayrıca Diamine Autumn Oak ve Pelikan Edelstein Mandarin de bakabileceğiniz mürekkeplerden. Özellikle Autumn Oak rengine bayılıyorum ben.

 10. sezenyildirim 25/09/2015 at 08:17 - Reply

  Tekrar merhaba Zeynep Hanım,

  Ambre'ye biraz zaman verdim ve gün geçtikçe alıştığımı fark ettim. Beyazdan ziyade sarı kağıtlarda gerçekten de güzel görünüyor. Kalın uçlu kalmelerle güzel bir harelenme de veriyor. Sanırım bir süre daha beraberim kendisi ile. Ama Kalemlik fikriniz için teşekkürler, hiç aklıma gelmemişti doğrusu mürekkep değiştirmek. Güzel fikirmiş.

  Autumn Oak'a baktım, gerçekten de çok güzel görünüyor. en kısa sürede onunla da tanışmayı umuyorum.

  İyi bayramlar dilerim.

  • Zeynep Kalemsever 28/09/2015 at 09:28 - Reply

   Nikahta keramet varmış demek ki 🙂 Bazen bana da öyle oluyor, ilk başta sevmediğim bir kalemi aylar sonra çok sevebiliyorum.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.