Kaweco Allrounder Fountain Pen

Home/Fountain Pen/Kaweco Allrounder Fountain Pen

Kaweco Allrounder Fountain Pen

And we continue the week with Kaweco. This time, we have Allrounder with a nice metal body. I have the matte red finish as it was sent from the company. However, there are black, silver and blue options either.
There is Kaweco-Allrounder Germany mark on the cap and also regular Kaweco logo on top besides a sturdy clips and metal band at the cap end. Finish is matte but it is not a scratchy type. Although it can show some wear and tear marks within time. Besides, normally those types of pens have chromed grip sections but Allrounder has matte red grip section which looks nice.
Kaweco Allrounder has the regular steel nib that Kaweco uses in all fountain pens. However, mine was a bit dry but I didn’t make any attempts to change it since I am going to send it back to the company. Therefore it is not a pen that I am in love with. However, since it can use big cartridges and standard converters it is quite suitable for daily use.
If you like fountain pens with metal bodies, and if you like Kaweco nibs but tired of Kaweco Sports converter problem or if you find it small, Kaweco Allrounder might be good choice. However it is hard to find this pen in Turkey.
Did you like it?
Cheers,
Zeynep Germanpen
By |2018-02-21T19:22:55+03:00January 27th, 2015|Fountain Pen|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaweco Allrounder Dolmakalem

Haftaya hız kesmeden Kaweco ile devam ediyorum. Bu sefer kalemimiz Kaweco’nun metal gövdeli bir başka kalemi olan Allrounder. Bana firmadan gelen kırmızı mat gövde. Ancak siyah, gümüş gri ve mavi renklerinde de satışa sunuluyor.
Kapak üzerinde Kaweco-Allrounder Germany yazısı mevcut. Yine tepede alıştığımız Kaweco logosu, güçlü bir klips ve kapak ucunda metal bir bant yer alıyor. Gövde mat ancak kolay çizilen cinsten değil. Ancak elbette zamanla kullanmanın izlerini taşıyabilir. Ayrıca bu tarz kalemlerde genelde tutma kısmı kromajlı olur. Bunda gövde ile uyumlu mat kırmızı tutma kısmı oldukça şık görünüyor.
Kaweco Allrounder’ın üzerinde yine Kaweco’nun neredeyse tüm kalemlerinde kullandığı çelik uçtan var. Nedense bana denk gelen uç biraz kuru yazıyordu. Bu kalemi firmaya geri göndereceğim için, uçta herhangi bir oynama yapmadım. Bu sebeple de aşkla bağlandığım bir kalem olmadı. Ancak, büyük kartuş ve standart dönüştürücü kullanılabildiği için günlük kullanıma uygun bir kalem olduğunu söylemeliyim.
Kaweco Allrounder’ı kim tercih etmeli. Metal gövdeli kalemlerden hoşlanan, Kaweco uçlarını beğenen ancak Sport serisini dönüştürücü problemi yüzünden tercih etmeyenler ya da ufak bulanlar için Kaweco Allrounder bir tercih olabilir. Ancak maalesef ülkemizde bulmak biraz zor olabilir. Who should get a Kaweco Allrounder?
Siz nasıl buldunuz?
Sevgiler
Zeynep Almankalem
By |2018-02-18T14:48:03+03:00January 27th, 2015|Dolmakalem|6 Comments

About the Author:

6 Comments

 1. Beklenen Kral 27/01/2015 at 12:32 - Reply

  Bloğunuzu çok yeni keşfettim ve dolma kalem meraklısı biri olarak, analizlerinizi okumak gerçekten harika.

  Hem öğreten hem de yol gösteren tavrınız daim olsun… Sevgiler..

  • Zeynep Kalemsever 27/01/2015 at 12:44 - Reply

   Teşekkür ederim bu güzel yorumunuz için. Öğretmek haddime değil gerçi, ben sadece bildiğim, bildiğimi zannettiğim şeyleri paylaşıyorum. Yanlış bildiklerimin doğrularını da buraya bırakılan yorumlardan öğreniyorum.

   Hoşgeldiniz.

 2. Penfreak 27/01/2015 at 21:29 - Reply

  Yalnız Kaweco fena takip ediyormuş blogu. Gönderdiği kalemler B, BB. Sizin ne tür nibi sevdiğinizi biliyorlar.

 3. Abdullah Futtu 29/01/2015 at 10:52 - Reply

  Kaweco Elite için bir inceleme yazısı yazacak mısınız ?

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.