Kaweco Art Sports Amber and Citrone

Home/Fountain Pen/Kaweco Art Sports Amber and Citrone

Kaweco Art Sports Amber and Citrone

Helloy,

Did I mention that I like Kaweco pens so much? Especially with the new nibs 🙂 Pens above are Citrone (yellow one) and Amber (brown) from Kaweco Art Sport series. Since they are made of resin, they are soft and warm…

 I have black coated steel nib in the Citron. It has a different writing style and characteristic hard feel. I get it as a present but Cult pens is providing it. (click here)
Amber has Kaweco’s 14k gold fine nib. It is a quite smooth writer. I also received it as a present but you can get it from Jet Pens. (click here)
 Since I like both pens I often carry them around. And with those great gifted nibs, I made them special. And please let me thank Mr. X again for these lovely presents.
Cheers,
Zeynep Penthusiast
By |2018-02-18T17:41:51+03:00December 9th, 2016|Fountain Pen|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaweco Art Sports Amber and Citrone

Merhabalar,
Kaweco kalemleri çok sevdiğimi söylemiş miydim? Hele de yeni uçlarıyla 🙂 Yukarıdaki kalemler Kaweco’nun Art Sport serisinden Citrone (sarı) ve Amber (kahverengi). Reçine olmaları sebebiyle oldukça hafif ve sıcak dokunuşlu kalemler…
Bunlardan Citrone olanında siyah renkli çelik uç var. Oldukça değişik bir yazıma sahip. Ucu karakteristik bir sertliğe sahip.  Bu uç bana hediye geldi ancak Cult Pens’ten temin edilebilir (tık tık)
Amber’de ise Kaweco’nun 14 ayar altın uçlarından fine var. Oldukça güzel yazan, yumuşacık bir uç. Bu uç da hediye geldi ancak bildiğim kadarıyla buna da Jet Pens’ten ulaşmak mümkün. (tık tık)
 Kaweco’nun bu iki kalemini de çok sevdiğimden sık sık yanımda taşıyorum. Hediye gelen bu uçlarla da onları özelleştirmiş oldum. Bu nazik ve muhteşem hediyeleri için Bay X’e buradan bir kere daha teşekkür ediyorum.
Sevgiler,
Zeynep Kalemsever
By |2018-02-18T14:58:11+03:00December 9th, 2016|Dolmakalem|8 Comments

About the Author:

8 Comments

 1. Adsız 09/12/2016 at 07:57 - Reply

  Hmm… Bay X'in popülaritesi artacak gibi.

 2. engindeg 09/12/2016 at 11:49 - Reply

  Merhaba Zeynep,
  Amber olandaki uç, rose diye tabir edilen renkte mi yoksa fotoğrafta mı öyle çıkmış? Güzel günlerde kullanman dileğiyle.
  Bu arada Bay X'e de selamlar : )

  • Zeynep Kalemsever 09/12/2016 at 12:19 - Reply

   Fotoğrafta öyle çıkmış. Zira üzerinde biraz Sailor Grenade var. Çok teşekkür ediyorum 🙂

 3. serkan kalava 10/12/2016 at 12:08 - Reply

  sarı , yıllarca çölde kalan antik bir şeymiş duygusu veriyor , çok güzel

 4. Berker Yurtseven 12/12/2016 at 18:56 - Reply

  Zeynep Hanım selam,

  3 tane kaweco kalemim var. Birisi şeffaf sport, birisi kaligrafi setinin içinden çıkan sport (feed kısmı biraz farklı), diğeri de buradan kazandığım student :). Nedense hepsinde arada bir yazmaya zor başlama sıkıntısı var. Kalemi elime aldığım gibi yazmaya başlamayabiliyorlar. Standart bir sorun mudur bilemedim, bir arkadaşım sizden sport satın almıştı, yağ gibi yazıyordu valla 🙂 Uç üzerinde bir işlem yaptınız mı diye merak ettik. Ben kaweco student'i artık kaligrafi setinden çıkan 1.1 kesik uç ile kullanıyorum, nispeten az sorun çıkarıyor gibi ama yine de arada tutukluk yapıyor.

  Selamlar

  • Zeynep Kalemsever 14/12/2016 at 09:10 - Reply

   Berker selamlar,

   Ben onların uçlarını çıkartıp damaklarındaki yarığı minik bir jilet ya da maket bıçağı yardımı ile genişletiyorum. Normalde bana kuru geliyor epey. Bir de aklında olsun, pilot parallel pen kartuşlarındaki mürekkep şırıngayla çekip, european kartuşa koyunca kawecolar ve diğer tüm kalemler süper akıcı yazıyor 🙂

  • Berker Yurtseven 16/12/2016 at 10:31 - Reply

   Tamamdır. Tavsiyeler için teşekkür ederim. Bir ara Goulet'den brass sheet alacaktım, çok pahalı geldi. En iyisi jiletle narince girişeyim.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.