Mercedes Benz Carbon Fiber Fountain Pen

Home/Fountain Pen/Mercedes Benz Carbon Fiber Fountain Pen

Mercedes Benz Carbon Fiber Fountain Pen

This was a pen from last year. I couldn’t find time to review it. My mum and dad visited Germany last winter and  they got me this pen from the souvenir shop of Mercedes factory.
Pen comes within a card box, laying in a foam bed and elastic strap to keep it still. It has a carbon fiber body and all in tones of black, silver and grey. When you actually think that the target market of Mercedes is men, than this masculine pen style is a good choice.
 It is a big bulky pen with a giant nib, yet looks nice. It is 34,5 gr with cap and 14,8 gr. without cap. Since I use without posting the cap, it is a nice weight for me. Length of the pen is 13.7 cm when cap is closed, 15.9 when cap posted and 11.8 cm without cap. So it can either be used with cap posted or without cap.
Mercedes fountain pen has an Iridium Point Germany B nib on it. If you are wondering what is an Iridium Point Germany Nib, you can read this article. It is a big nib but not as wet as I expect from a broad nib.
Overall, it is a nice pen. And eventually, you can’t look a gift horse in the mouth 🙂 But since it is very masculine and I have too many pens which I haven’t use yet, this pen is not on my daily arsenal. However, I think, gentlemen who like cars would love and even take it for their daily rotation. Am I right?
Cheers,
Zeynep Mercedesbenz
By |2018-02-18T18:38:36+03:00October 28th, 2012|Fountain Pen|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mercedes Benz Karbon Fiber Dolmakalem

Aslında bu kalemi geçen seneden beri elimde tutuyorum ama bir türlü yayınlama fırsatım olmadı. Geçen kış, annemle babam Almanya’ya gittiklerinde, ziyaret ettikleri Mercedes fabrikasının hediyelik eşya dükkanından bana bu kalemi getirmişlerdi.
Kalem karton bir kutunun içinde, köpükten bir yatağa gömülü halde ve lastik bir bantla sabitlenmiş halde geliyor. Karbon fiber gövdeli kalemde, siyah, gümüş ve gri tonları hakim. Aslında Mercedes’in hedef kitlesinin daha çok erkekler olduğu düşünülünce, bu maskülen tasarım gayetle mantıklı bir seçim bence.
Bu kalem, devasa ucu ile iri kıyım sayılabilecek kalemlerden bir tanesi ama yine de hoş duruyor. Ağırlığı: kapağı ile 34,5 gram, kapaksız ise 14,8 gram. Ben genelde kapağı arkaya takmadan kullandığım için ağırlık benim için gayet iyi. Kalemin uzunluğu ise, kapağı kapalıyken 13.7 cm, kapak arkasına takılı haldeyken 15.9 cm ve kapaksız olarak 11.8 cm. Yani hem kapaklı, hem de kapaksız kullanılabilir. Gövde uzunluğu da makul.
Mercedes dolmakalemde Iridium Point Germany Broad uç mevcut. Eğer nedir bu Iridium Point Germany diyorsanız, linkteki makaleyi okumanızı tavsiye ederim. Bu uç oldukça kallavi ancak benim bir broad uçtan beklediğim kadar ıslak bir uç değil.
Genel anlamda güzel bir kalem. Zaten hediye atın dişine de bakılmaz değil mi 🙂 Ancak fazla maskülen olduğu ve benim henüz kullanmadığım pek çok kalem olduğu için günlük rotasyonuma da dahil olmadı. Yine de, arabaları seven beylerin bu kalemi sevebileceklerini ve hatta günlük rotasyonlarına dahil edebileceklerini düşünüyorum. Ne dersiniz, haksız mıyım?
Sevgiler,
Zeynep Mercedesbenz
By |2018-02-18T19:12:09+03:00October 28th, 2012|Dolmakalem|7 Comments

About the Author:

7 Comments

 1. asturquemandele 28/10/2012 at 17:22 - Reply

  porşe dizayn"dan daha hoş duruyor.

  • Zeynep Kalemsever 29/10/2012 at 08:12 - Reply

   Kendi kalemim icin böyle konuşmam Dogru olmaz belki ama pors dizaynın kalemleri de çok güzel ya hu. Benimkine bin basar maalesef 🙂

 2. asturquemandele 29/10/2012 at 20:53 - Reply

  bunun görünüşü daha kalem

 3. Sami Ertaga 16/08/2015 at 17:12 - Reply

  Daimler-Benz firması bu kalemleri kime ürettiriyor acaba?

  • Zeynep Kalemsever 16/08/2015 at 19:55 - Reply

   Büyük ihtimalle çinli bir üreticidir diye tahmin ediyorum. Öyle çok "made in Germany" havası göremedim ben bu kalemde.

 4. Sami Ertaga 16/08/2015 at 20:18 - Reply

  Teşekkür ederim, ama bana mantıklı gelmedi. Mecedes'e Made in Germany yakışır.

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.