Papersense Notebook

Home/Notebooks/Papersense Notebook

Papersense Notebook

Hi All,
You have seen this great notebook as a glance in the previous Sunday Post. Full name of this notebook is “Notebooks by Papersense for Ink” and it is kind gift from Ms Gökçeler. She doesn’t know that  I fall for watercolor paitings but she did a great thing with gifting this notebook to me.
On the removable paper label of the notebook, it says A6 pattern series 48 pages ruled notebook and apart from those information, it says “Compatible with Fountain Pen” Wouvv this is such a line! Let’s see how it is going.
I tried my Papersense notebook with 3 different fountain pens. The first one is a quite fine nibbed, Danish School Pen,  Penol. I inked it with Graf von Faber Castell Garnet Red. The second one is my favorite Chinese Pen Lily 717. Even though it is fine, it might be my wettest pen and I inked it with Iroshizuku Tsuki-Yo.  And the third pen is a broad nibbed Parker 51 which is quite wet and inked with Montblanc Diamond Blue.
And ta-da! The back of the page has just some ghosting but still it is quite fresh to use. Papersense suprises me with being compatible with the fountain pens.
I liked this stitched notebook. However, I really couldn’t find online, where to buy it. When I google papersense notebooks, only some books appears. Maybe the producer of these notebooks reads this blog and decides to produce this notebook in bigger size and with blank paper. What a lovely dream!
By the way, this weekend, I will be on a train, more than 24 hours and visit a remote city in Turkey. Wish me good luck and do not worry if your comments delayed on publishing.
Best
Zeynep Happyflower
By |2018-02-18T21:05:11+03:00March 10th, 2017|Notebooks|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Papersense Notebook

Bu muhteşem defteri geçen Pazar postasında ucundan kıyısından görmüştünüz. Tam adı “Notebooks by Papersense for Ink” olan bu defter Gökçeler hanımefendinin bana nazik  hediyesi. Suluboya çiçek desenlerime zaafım olduğunu o bilmiyor ama hissi kablel vuku kablinden bu defteri seçerek bana gerçekten bayılarak kullandığım bir hediye vermiş oldu.
Defterin etiketinde fiyatı ile birlikte A6 desen serisinden, 48 sayfa çizgili defter olduğu yazıyor. Bunun dışında bir de “Dolma Kalem ile uyumlu” ibaresi var .Not: Keşke “dolmakalem” yazmış olsalardı 🙂 Bu ibare biraz beylik olsa da bakalım Papersense, hakkını verebilecek mi?
Papersense’i üç  adet kalemle denedim. Biri çok ince yazan, Danimarka kalemi Penol. İçinde Graf von Faber Castell Garnet Red vardı. (Teşekkürler Osman abi ve Bahattin) İkinci kalem ise favori çinli kalemim Lily 717. Çok ama çok ıslak bir uca sahip. Ona da Iroshizuku Tsuki-yo koydum. Üçüncü kalemim ise, broad uçlu bir Parker 51. Oldukça ıslak yazan bu kalemde de Montblanc Diamond Blue var.
Ve ta da! Arka sayfada ufak bir hayalet durumu olsa da gayet yazılabilecek durumda. Papersense gerçekten dolmakalemlerle iyi anlaşan bir defter olarak beni şaşırtıyor.
Ortası dikişli bu defteri ben çok sevdim. Ancak internette papersense defter arattığımızda sadece kitaplar çıkıyor ve bu deftere ulaşamıyorum. Keşke firma yetkilileri sesimizi duysalar, bu defterin büyük boyunu, çizgisizini  vs üretseler, hayat bayram olsa…
Bu arada, ben yarın uzun bir tren yolculuğuna çıkıyorum. Pazar sabahı gözümü açtığımda Kars’ta olmayı umarak hem de! Haftasonu buralar biraz sessiz, biraz ıssız kalabilir. Aklınızda olsun.
Sevgiler,
Zeynep Çiçekkız
By |2018-02-18T21:04:27+03:00March 10th, 2017|Defterler|7 Comments

About the Author:

7 Comments

 1. Meltem Ruscuklu 10/03/2017 at 11:01 - Reply

  Size harika bir yolculuk diliyorum. Yazılarınız misali, su gibi aksın yolunuz. İmbatlı sevgiler…

 2. Bahattin Çelik 10/03/2017 at 11:13 - Reply

  A4 olsa.. Yaprak sayısı da 70 civarı. Dadından yinmez.

  İyi yolculuklar!

 3. BaSak 10/03/2017 at 12:27 - Reply

  Dogu ekspresi ile Kars'a gitmeyi ben de cok istiyorum, size iyi yolculuklar dilerim. Defterin disi cok hos, kagit kalitesi de pek guzelmis. A5 boyunda cizgisizi olsa hemen alirim. Papersense 2016 alintilar defteri bir kitapyurdu alisverisimde hediye olarak gelmisti ama nerde arayip bulmam lazim.

 4. hüseyin alkan 10/03/2017 at 13:54 - Reply

  İyi yolculuklar dilerim defterin kapağı çok güzelmiş

 5. Sami Ertaga 12/03/2017 at 12:38 - Reply

  Eğlenceli bir hezi olmasını dilerim.
  Defter de hakkını vermiş bu arada.

 6. Enis Deniz 29/03/2017 at 08:53 - Reply

  Keşke benim olsa. 🙂

 7. Burak SARICA 05/04/2017 at 12:16 - Reply

  Defteri online satın alabileceğimiz bir adres bulan var mı?

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.