Picasso Ink / Blue

Home/Inks/Picasso Ink / Blue

Picasso Ink / Blue

Hi All,
Today I would like to talk about a brand which will probably take place in this blog for the first time. Actually, years ago, I purchased a Picasso pen from Kadıköy Guven Sanat Art Store but since I was hysterically buying pens at those times, (Please purchase responsibly) I didn’t even ink it after I got. To be honest, it is a problem that many of us have, pomped by the advertisements which always play on our instincts. I took a lot of time to curb my habit but this is the matter of another article maybe. Let’s see Picasso ink  now.
 Picasso is actually a new Chinese company established in 2002 as Shanghai  Pafuluo Stationery Co. On their own website, unfortunately “about us” section is entirely Chinese so I googled this information. This company, along with pens they are producing, has blue and black inks which has bottles like Parker’s legendary ink, Penman.  I stumbled upon this ink at “Barker” shops in Istanbul.
 Picasso blue is a classical no-risk blue ink. However, when compared to Pelikan 4001 it is quite a vivid blue. Oh I really don’t like faded blues. I am even thinking of making this ink my new office blue.
I used this ink with a wet writer, Senator Windsor. It has no problem with flow. And the bottle has a long neck and on top of the cap there is the company logo inspired from Picasso art. However, there is no pool mechanism to carry ink up so when you are half way through  probably there will be a problem.
As you can see from the photo, Picasso ink is quite good with the water. Although it lifts up a  bit it still resists. Long story short, I liked this pen.
How did you find it?
Cheers,
Zeynep Nomakeupmakeupartist
By |2018-02-18T16:03:40+03:00August 1st, 2016|Inks|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Picasso Ink / Blue

Bugün size blogda ilk defa yer alacak bir markadan bahsetmek istiyorum. Aslında yıllar önce Kadıköy Güven Sanat’tan Picasso markalı bir kalemi sadece merakımdan edinmiş, ancak o vakitler deliler gibi kalem aldığım için olacak (Lütfen kontrollü tüketiniz) sonrasında elimi atıp da kalemi kutusundan çıkartmamıştım. Doğrusunu söylemek gerekirse, bu çoğumuzun yaptığı, sürekli sahip olma içgüdüsünün pompalanmasıyla iyice şişirdiğimiz bir rahatsızlık. Benim bu alışkanlığımı terk etmem epey zaman aldı ancak bu başka bir yazının konusu. Şimdi gelelim Picasso mürekkebe.
Picasso aslında çok yeni bir marka. 2002 yılında Shanghai Pafuluo Stationery Co. olarak kurulmuş Çin menşeli bir şirket. Kendi sitelerinde “hakkında” kısmı Çince dışında bir dilde yazılmadığından bu bilgiyi genel bir google araştırmasına binaen edindiğimi söylemeliyim. Şirket aynı zamanda Parker Penman mürekkep şişelerine benzeyen şişelerde mavi ve siyah olmak üzere iki renkte mürekkep de üretiyor. Ben bu mürekkebe “Barker” mağazalarında rastladım.
Picasso, oldukça klasik renkte, sizi riske atmayacak mavi bir mürekkep. Pelikan 4001’le kıyasladığımda oldukça canlı bir renk. Ben özellikle soluk olmamasını çok sevdim. Hatta kendisini yeni ofis mürekkebim yapmayı bile düşünüyorum.
Ben bu mürekkebi, biraz da ıslak Senator Windsor kalemimle kullandım. Akıcılık konusunda hiçbir sıkıntısı yok. Mürekkebin şişesi de gördüğünüz gibi uzun ince boğazlı ve kapağın üstünde Picasso tablolarından esinlenmiş bir logo mevcut. Ancak şişe içerisinde mürekkebi yukarı taşıyan bir havuz sistemi olmaması, sonlara doğru büyük bir sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.
Fotoğraftan da görebileceğiniz üzere, Picasso mürekkebin suyla arası şaşırtıcı derecede iyi. Bir miktar renk verse de kesinlikle silinmiyor. Velhasılı kelam, ben bu mürekkebi sevdim.
Siz nasıl buldunuz?
Sevgiler
Zeynep Artizlikyapma
By |2018-02-18T16:00:38+03:00August 1st, 2016|Mürekkepler|5 Comments

About the Author:

5 Comments

 1. Sami Ertaga 01/08/2016 at 09:33 - Reply

  Hayırlı bir hafta dilerim.
  Cobalt mavisine benziyor. Harika bir mavi, lacivert bile denebilir.

 2. zemheri 01/08/2016 at 09:52 - Reply

  Mavi tonu hoşuma gitti. Dolmakalemlerini de çok merak ettiğim bir marka. Mürekkebi koleksiyona eklemek lazım.

 3. Koray ERKAN 03/08/2016 at 13:56 - Reply

  Türkiye'ye ilk geldiğinde kaliteli modeller 50-55 TL arası bulunabiliyordu. Sonra birden 4-5 misli fiyatla satılmaya başlandı. Bu marka kalemlerin kapak sesleri çok güzeldir.

 4. Yazi Sever 07/08/2016 at 15:51 - Reply

  Kalemlerinden birini de incelersiniz umarım Zeynep Hanım sizin eleştirilerinizi çok merak edenlerdenim.

 5. Abdullah YEŞİLTAŞ 23/08/2016 at 15:42 - Reply

  İyice test etmek gerek. Çin olunca pek tenezzül etmem. Ne picasso, ne de twsbc, bmc almam ben. Kalemde bekleyince plastikte problem yapar mı acaba?

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.