Rotring Fountain Pen Inventory Part I

Home/Fountain Pen/Rotring Fountain Pen Inventory Part I

Rotring Fountain Pen Inventory Part I

Some of you may already know that I am collecting Rotring fountain pens for a while. While collecting I was in trouble with the names of the models. Even now I have some pens that I couldn’t determine to find the model names and I am waiting for an answer from Rotring. (It has been days) By the way, I wanted to make an inventory of the Rotring pens in case you come across with some them and maybe it would help.
 
I will (hopefully) make detailed reviews on the following days but let me briefly introduce them. Our first fountain pen is Surf, the cheapest pen of the family. The other one is “either you love it or hate it” Core. It is a very original fountain pen with several colors. Third pen is also very controversial Skynn. It also comes with colors such as red or blue but I picked yellow. The fourth pen is Dublin. It is generally very rare. Fift pen is another plastic body pen Rivette, also coming in different colors. And the last pen is again a plastic body Altro with its clips like an alien antenna.
 
And those are the nibs. Except Dublin’s “iridium point Germany” nib, they all special nibs designed for Rotring. And they are generally very smooth. There will be following posts about that because I have other Rotrings to introduce.
So? What do you think about Rotring fountain pens?
Cheers,
Zeynep Redring
By |2018-02-26T20:01:17+03:00November 15th, 2013|Fountain Pen|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Rotring Dolmakalem Envanteri Bölüm I

Efendim bilenler vardır. Bir süredir Rotring dolmakalemleri aşkla ve şevkle topluyorum. Ben şahsen bu biriktirme sürecinde bazı kalemlerin modellerinin ne olduğunu bulmakta epey zorlandım. Hatta hala modelini belirleyemediğim, Rotring’den (günlerdir) cevap beklediğim bir kaç kalem de mevcut. Ben de bu arada, en azından denk gelirseniz kalemleri tanıyabilesiniz diye faydalı olacağını umduğum bir envanter çıkartmaya çalışıyorum.
Daha sonra detaylı incelemelerini yapacağım ama şimdilik kısaca tanıtayım. İlk kalemimiz Surf, ailenin en ucuz kalemi. Diğeri “ya seversin ya nefret edersin” Core. Muhtelif renkleri ile oldukça orijinal bir kalem. Üçüncü kalem yine oldukça tartışmalı Skynn. Onun da kırmızı, mavi gibi renkleri var ama ben sarıyı seçtim. Dördüncü kalem, pek bir yerde bulunmayan Dublin. Beşinci kalemimiz yine farklı renklerde üretilmiş plastik gövdeli Rotring Rivette. Ve son kalemimiz plastik gövdeli, uzaylı anteni şeklinde bir klipse sahip Altro. (Kendisinin bir de metal ağabeyi var. Onu sonra göstereceğim)
Kalemlerin uçları da bu şekilde. Sadece Dublin’in ucunda iridium point germany yazıyor. Diğer tüm uçlar Rotring’e özel uçlar. Genel olarak da yazım kaliteleri güzel. Yazının devamı gelecek, zira kalemlerin devamı var 🙂
Nasıl? Siz Rotring dolmakalemler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sevgiler,
Zeynep Kırmızıhalka
By |2018-02-18T18:51:48+03:00November 15th, 2013|Dolmakalem|8 Comments

About the Author:

8 Comments

 1. tathar 15/11/2013 at 09:17 - Reply

  CORE
  CORE
  CORE

 2. RumeysaZeynep 17/11/2013 at 15:44 - Reply

  Core çok güzelmiş tam anlamıyla bayıldım. Oradaki 4 delik ne işe yarıyor??

  • Zeynep Kalemsever 17/11/2013 at 16:39 - Reply

   Mürekkep penceresi orası. İçindeki kartuşun içerisinde ne kadar mürekkep kaldığını görebiliyorsunuz.

 3. Abdullah YEŞİLTAŞ 18/11/2013 at 13:07 - Reply

  Dublin güzel. Ancak Rotring bizim kuşakta kurşun kalem için fantastikti. İnce kahverengi kalemler, otomatik basmalı kalem. Atlas kalemler vardı. W. Germany zamanlarının fırtınası idi.

  • Zeynep Kalemsever 19/11/2013 at 08:36 - Reply

   Hala kurşun kalemde büyük bir ağırlıkları var. Özellikle de çizim yapanlar açısından.

 4. Viscontİ 21/11/2013 at 15:29 - Reply

  Rotring İnitial diye bir model üretmişti bir zamanlar.Bu kalemi zamanında almadığım için hep üzülürüm..
  Pompalı bir modeli vardı.(Rönesans model)Onu yıllar sonra buldum.Onunla avunuyorum.Üniversitede rapido kalemlerini çok kullandım.

  • Zeynep Kalemsever 21/11/2013 at 17:19 - Reply

   Siz Rotring konusuna epey hakimsiniz. İkinci ve üçüncü yazılarda Initial ve Rönesans da var.

   Bir de rapidocuları sevindirecek Tintenkuli var 🙂

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.