Why Fountain Pen Sales Are Rising?

Home/Fountain Pen, General/Why Fountain Pen Sales Are Rising?

Why Fountain Pen Sales Are Rising?

 

Actually a bit of gloom is always hidden in the hearts of fountain pen lovers since we have to struggle against the mainstream while everyone is texting super fast and asking “what is a letter?” and we keep taking notes to our notebooks. However, the article recently published in BBC tells us not to be pessimistic.According to Lamy, sales are increased %5 when compared to 2011 and Parker claims a worldwide resurgence in the past five years.

Amazon says sales so far this year have doubled compared with the same period in 2011. They are four times higher than 2010. Even though my darling claims that I am the sole responsible of this increase by my own, I sware I didn’t order pens from Amazon 🙂

Interestingly, this soar does not indicate any increase in handwriting since the ballpoint sales are stable.

According to Gordon Scott, vice-president for office products at Parker pens in Europe, the Middle East and Asia (waouuv for the title): “People want the memory of a fountain pen in a contemporary pen. Somehow, the fountain pen became a luxury item and found a niche.”

For Martin Roberts from Writing Desk: “There is a McDonald’s on every High Street but it does not prevent people from enjoying good, simple, home-cooked food”

According to me, it is a very human struggle to leave a mark and being unique and fountain pens are a part of this instinct. That’s why, we put handwritten notes to our presents and write letters to our unborn children.

Therefore: VIVA FOUNTAIN PEN!

For the original source you could visit BBC’s website

By |2018-02-18T18:04:24+03:00May 25th, 2012|Fountain Pen, General|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Dolmakalem Satışları Neden Artıyor?

Aslında dolmakalem severlerin kalplerinde ufak bir umutsuzluk her zaman gizlidir. Çünkü herkes telefonlarıyla süper hızlı mesajlar yazar, mektup da neymiş diye sorarken, akıntıya karşı kürek çekmek misali, deftere not almaya devam ederiz. Oysa BBC’de yayınlanan bir makale o kadar da umutsuz olmamamız gerektiğini söylüyor.Lamy 2011’e göre satışlarında %5 artış olduğunu, Parker ise son 5 senede dolmakalem camiasının yeniden dirilme süreci içerisine girdiğini söylüyor.

Amazona göre, dolmakalem satışları geçen yılın aynı periyoduna göre iki kat, 2010’a göre dört kat artmış durumda. Her ne kadar sevgilim bu artışı tek başıma yarattığımı söylese de, yemin ederim Amazon’dan kalem almadım 🙂

Ancak işin garip tarafı, bu artışın el yazısı kullanımındaki bir artışa işaret etmemesi. Zira, tükenmez kalem satışlarında böyle bir artış yok.

Parker’in Ofis Ürünlerinden sorumlu Avrupa, Orta Doğu ve Asya Genel Başkan Yardımcısı (heyt be, ünvana gel) Gordon Scott’a göre, “Dolmakalemler, kullanılan bir araçtan ziyade bir aksesuara dönüşmüş durumda. İnsanlar, çağdaş bir kalemde dolmakalemin hatırasını yad ediyorlar. Ayrıca, dolmakalem bir şekilde lüks ve niş bir nesneye dönüşmüş durumda.”

Writing Desk’ten Martin Roberts ise: “Her sokakta Mc Donald’s olmasına rağmen, bu bizi iyi hazırlanmış bir ev yemeğinden zevk almaktan alıkoymuyor” diyor.

Bana kalırsa, insanoğlunun iz bırakma ve biricik olma çabalarından bir tanesi kalem kullanmak. Bu yüzden hepimiz özel bir şeyler istiyoruz. Bu sebeple hediyelerimize el yazısı notlar iliştirip, doğmamış çocuklarımıza mektuplar yazıyoruz.

Bu yüzden de: YAŞASIN DOLMAKALEM!

Yazının orijinali için BBC’nin sitesine bakabilirsiniz:

Sevgiler,

By |2018-02-18T17:05:21+03:00May 25th, 2012|Dolmakalem|6 Comments

About the Author:

6 Comments

 1. serrose 25/05/2012 at 06:48 - Reply

  Bence Lamy bu artisi bana borclu :p benden sonra Lamy alanlarin sayisi hic de azimsanacak olcude degil 🙂
  Beni tanimalari lazim bence 😀

  • Zeynep Kalemsever 25/05/2012 at 19:31 - Reply

   Valla şu kozmetik bloggerlarının firmalardan gördüğü ilginin yarısını görsek bence yeter ama maalesef Türkiye'de kırtasiye sektörü biraz garip işliyor 🙂

   Neyse bugün bu konu üzerinde yeterince kelam ettim, herkesi dolduruşa getirmeyeyim en iyisi.

 2. Mesut Suat ACAR 25/05/2012 at 11:35 - Reply

  Artsın artsın! Artsın ki hem modeller çoğalsın hem de fiyatlar aşağıya çekilsin 🙂

  • Zeynep Kalemsever 25/05/2012 at 19:31 - Reply

   Artsın elbette ama dünyadaki bu artış Türkiye'ye ne kadar yansır bilmiyorum. Bugün biraz kötümser miyim acaba?

 3. 4096 karakterden fazla yazamazsın, dedi. oysa hava kapalı olduğu için yarım yamalak felsefe yapayı başarmıştım…

  özet geç dedi kısaca…

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.