Faber-Castell Defter Incelemesi

15
211
Merhabalar,
Bugün Faber-Castell’in yeni çıkardığı defterle karşınızdayım. Bu defteri Ankara’da Ulus’ta bir kırtasiyeden almıştım. Ancak İstanbul’da da eve dönüş yolumun üzerindeki kırtasiyelerden birinde gördüm. Faber-Castell’in dağıtım ağının çok iyi olması nedeniyle tüm piyasada kolaylıkla bulunan bir defter olacağına şüphe yok.
Doğrusu, Faber-Castell’in ve tabi Graf von Faber’in dolmakalem de ürettiğini bildiğimden, defteri alırken oldukça umutluydum. Denemek üzere elimde halihazırda mevcut mürekkepli kalemlerimi kullandım. Fine uçlu bir Lamy Safari, Medium uçlu olmasına rağmen Fine uçlu sayılabilecek bir Pilot 78G, Italik Pilot 78G ve aslında o gün normalde yazdığından çok daha kuru yazan Uniball Signo.
Maalesef, sonuç beklediğim gibi değildi. Diamine Syrah ve Diamine Teal arkaya geçtiği gibi, Sailor Sky-High ve Uniball Signo da arka sayfada yoğun gölgeleme yaptı. Defteri tükenmez kalemle kullanırken dahi, arka sayfaya yazmanın imkanı yok gibi görünüyor…
Defterin derli toplu olması için bir lastiği ve arkasında kartvizitleri, ekstra kağıtları vs. koymak bir gözü var ama körüksüz olduğu için bu göz pek işe yaramıyor. Kapakta renk seçenekleri mevcut. Benim aldığım yerde çizgili ve çizgisiz olarak iki çeşit vardı. Fiyatı 9,5 TL.
Siz nasıl buldunuz?
Sevgiler
Zeynep Defteroğlu
Post-Script: Bu arada fark ettim ki bu blogda ilk defa Faber-Castell markasına dair yazı yayınlıyorum. Bir kaç gün önce Almanya’dan gelen bir arkadaşım bütün blogumu talan ettikten sonra Faber-Castell dolmakalemim olmadığını fark edip bana bir kalem hediye almış. Umarım yakın zamanda Faber-Castell dolmakalem de yayınlayacağım. Danke Jale’m!

15 YORUMLAR

  1. Tasarım olarak beğendim, fakat mürekkebi arkaya geçirmesi dolayısıyla tercih edeceğimi sanmıyorum. Yazınızı görmeden önce direkt kırtasiyede görseydim, alabilirdim.

  2. Zeynep Hanım, tesadüfün böylesi dün bir arkadaşımla bu defterin ne kadar başarısız olduğundan bahsettik, ben de kendisine Monsieur ve Keskin Color Myra tavsiyesinde bulundum.

  3. Çalışırken dolma kalem ve purple mürekkep delisiydim, onsuz hiç bir mektuba ya da sözleşmeye imza atmazdım ama şimdi çalışma hayatı gibi, dolmakalemler de rafa kalktı..Ancak defter deliliğim devam ediyor, beni durduran tek şey Datça'da yaşamamız ve burada pek bir şey bulunmaması..Ama yakında İstanbul'a bir uğrayacağız işte o zaman sanırım kırtasiyecileri bayağı bir mutlu edeceğim..Sevgiler ve piyasadaki yeni yeni defter yorumlarını bu yeni takipcin merakla bekliyor :))

  4. Sayın Zeynep Castell selamlar,
    Sizin sitede de en popüler yazı Faber Castell'in bu defteriyle ilgili, benim tarafta da en popüler yazı yine Faber Castell'in TK Fine Vario yazısı. Benim kalem diyelim ki çok beğenilen çok da merak edilen bir kalem ama sizin blogta birsürü muhteşem kalem, nefis videolar, harika mürekkeplerle ilgili yazılar var, bu defter mi en çok beğenilen olur? Acaba Faber Castell fanatikleri mi ziyaret ediyor bu yazıları, yoksa Faber'in robot bilgisayarları mı? Var mı bi fikriniz?

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.