Flex Book Defter İncelemesi

4
1337

Bu Flexbook defteri yıllar önce gittiğim Selanik’ten almıştım. Ve gerçek bir tembel olduğumdan, ben bu defterin incelemesini yapana kadar defter Türkiye’ye geldi, hatta D&R’larda bile bulunur oldu. Bakın her şeyde bir hayır vardır derler. Bu vesile ile rahatça bulabileceğiniz bir defter olmuş oldu.

Bu defterin en önemli özelliği bez cildi ve kalın kapağı sayesinde dümdüz durabiliyor olması. Açmaya çalışmakla uğraşmak yok. Düz dursun diye üzerine kağıt ağırlığı koymak yok. Bu harika bir şey dostum! Öyle ki 10.09.2017 tarihinde yazmaya başladığım bu defteri 26.09.2017’de bitirmiş yazmalara doyamamışım. O tarihlerde içim ne kadar dolup taşıyorduysa artık.

Bu defteri çok sayıda kalemle denedim. Kağıdı maalesef ortalama bir kağıt. Yazmak keyifli, kalem güzelce kayıyor kağıdın üzerinde. Ama arka sayfaya yazmak pek mümkün değil. Eğer bunu sorun etmiyorsanız bence güzell bir defter. Baystate blue gibi bazı mürekkeplerde kırçıllanma yapsa da yazım konforu sunan bir defter.

Yakın zamanda sizlerin deneyip beğendiği defterler neler?

Sevgiler

Zeynep Bizeyazmakolsun

4 YORUMLAR

  1. Ben de Çelik Kalem bu defteri getirdiği günden beri gündelik tüm notlarımı bu defterde tutuyorum. İlk kullandığım dört defterdeki kağıt kalitesi harikaydı, şimdi kullandığımda ise maalesef ilk başlarda ben de arka sayfaya kanama sorunuyla karşılaştım. Ancak bir orta bittikten sonra düzeldi. Tesadüf, ilk kullandıklarım siyah şeritliyken, problem çıkartan defter resimde gördüğüm gibi sizin de kullandığınız gibi kırmızı şeritliydi. Fabriano’nun 85 gramlık kağıdını kullandıklarını biliyorum bu defterlerde. Bazı modellerde ise 70 gramlık kağıt kullanıyorlar. Genel itibariyle oldukça beğeniyorum bu defteri. Fiyatları da son derece makul.

  2. Ben de 360 derece açılabiliyor oluşuna bayılıyorum kağıdın rengi benim beğenime göre fazla bej kalsa da siyah mürekkeple güzel duruyor. Amfinin daracık sıralarında kullanabilmek için mükemmel özellikleri var.

    • Sıkışık yerlerde spiralli defter kullanmak zorunda olsam da, oldum olası spiralli defterleri pek sevmem. Gerçekten amfide kullanmak için ideal. Bence böyle sonbahar tonlarında yeşiller, bordolar da güzel olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.