Okurlardan

14
55
Bu blog yolcuğuluna ilk başladığımda, önceden tanıdığım ve dolmakalemlere ilgisi olduğunu bildiğim bir kaç kişiden başka yalnız olacağımı düşünmüştüm. Hatta blog adımı İngilizce almamdaki sebep de buydu. Ancak henüz bir sene olmadan blogun neredeyse 400 izleyiciye ulaşmış olması beni gerçekten şaşırttı. Blog sayesinde çok güzel insanlar tanıdım ve tanımaya da devam ediyorum. Ve blogun dünyanın pek çok yerine, Türkiye’nin dört bir yanına ulaştığını fark edince “iyi ki, bir cesaret bu işe adım atmışım” demekten kendimi alamıyorum.
Örneğin; bu posttaki iki görsel de bana ait değil. Hakkari’den bana ulaşan bir okuyucum (kendisi izin verirse adını da yazabilirim) blogumu takip ettiğini ve bu görselleri benim için hazırladığını söyleyince neredeyse gözlerim doldu. Dışarıdan bakıldığında hiç tanımadığınız birinin sizin için yaptığı bir jest gibi görünse de, aslında buraya yazdıklarımla, fotoğraflarla, çizgilerle, üslupla ben size kendime dair pek çok şey anlatmış oluyorum. Siz de gerek bıraktığınız yorumlarla, gerek e-maillerinizle ve hatta mektuplarınızla bana çok şey anlatıyorsunuz ve birbirimize yabancı olmaktan çıkıp, uzun yıllardır tanışan arkadaşlara dönüşüyoruz.
Bu güzel duyguyu yaşattığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Umarım ben de sizin kalplerinize dokunabilmişimdir.
Sevgiler,

 

14 YORUMLAR

  1. Türkiye'de kalem-kâğıt-mürekkep konusunda içimizi dökeceğimiz sayılı yaşamalanlarından bir tanesi. Ben bu blogda günde en az 2 saatimi geçiriyorum. Eski yazıları bilerek unutuyorum ve tekrardan ilk kez okuyorum. Noodler's ve Iroshi mürekkepler de ülkemizde olsa keşke. O zaman bu sayfa daha da şenlenirdi eminim. Arabayı alıyoruz ama benzinini koyamıyoruz gibi bir durum bu.

  2. Ne kadar güzel, bazen benim de bir blogger olarak aldığım bir yorum bütün günümü çok mutlu geçirmemi sağlayabiliyor, bloglar bence çok güzel paylaşım alanları, sizin blogunuz da çok büyük bir yer dolduruyor, umarım daha uzun yıllar yazarsınız, görsellere bayıldım, yapan arkadaşın ellerine sağlık, ne mutlu size böyle sevenleriniz var:)

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.