Galen Hediye Çekilişi

95
648

Uzun süredir en çok gelen sorulardan biri Galen BSY işbirliği kılıflardan tekrar yapılıp yapılmayacağı oluyor. İnanın biz de sizin kadar heyecanla bekliyoruz. Ama beklerken hoş bir sürpriz olsun diye blogdan bu defter kılıfını, içinde iki adet defteri ile birlikte hediye etmeye karar verdik (Fp Ail beye buradan teşekkürler). Bu defteri kazanmak için yapmanız gereken tek şey: blogda görmek istediğiniz içeriklerin neler olduğunu 5 Nisan Cuma saat 18:0’e kadar bize yorumla bırakmak. Yorumlar onaydan sonra yayınlanıyor. Bu sebeple yayınlamazsa panik olmanıza gerek yok.

Sevgiler

Zeynep Derikılıf

95 YORUMLAR

 1. Blogda dolmakalem incelemesi görmek istiyorum. ”e zaten yapmıyor muyuz” demeyin hemen , ben şöyle dolu dolu karşılaştırmalı incelemeler istiyorum.

   • ilk aklıma gelen çağımızın kanayan yarası esnekler 🙁 farzı meal yeni nesil esneklerin kendi aralarında ve eski vintage esnekler arasındaki kıyaslanmalarını görmek şu stresli politik gerginliğin tavan yaptığı dönemlerde biz dolmakalem seven yurttaşlara lohusa şerbeti gibi gelecektir. not: elimizde bu kalemler yok demeyin siz gruba ”bana şu şu kalemleri gönderin diyeceksiniz de size istediğiniz kalemler temin edilmeyecek öyle mi ? gülerim..

 2. Sayın Zeynep Hanım;
  düşündüm düşündüm ama daha ekleyecek ne olabilir bulamadım. Sadece yazmak olsun diye belki indirim ilanları konabilir bloga. Malum herşeye zama geliyor ve Türkiye’de alım gücü belli. Saygılarımla…

 3. Daha fazla defter ve kağıt tanıtımı görmek istiyorum blogda. Kalem ve mürekkep konusunda pişmanlık yaşama olasılığı kağıtlara göre daha az bu sebeple sizin onayınızı almış defterleri görebilmek daha güzel olacaktır.

 4. Bu güzel kılıfın içerisindeki defterleri muhteşem dolmakalemlerimiz ile doldurmanın sayısız yollarından biri olan scrapbooking ile alakalı içerikler görmek beni mutlu ederdi (Tercümanım, birisi çıkıp şu yazdığın cümleyi tercüme et dese küfürün bini bir para olurdu ama insan gaza gelince gerçekten de böyle uzun yazabiliyormuş).

 5. Mürekkep incelemeleri artabilir, mesela kırmızılar dizisi ya da pembeler dizisi bekliyorum şahsen. Kısacası her rengi inceleyelim bence, lütfen 🙂 Revnak özel serisi olabilir, simli mürekkeplere özel bir inceleme olabilir.

 6. Architect nib incelemesi görmek istiyoruz. Hangi kalemler ve uçları içi daha uygundur, uçlar nasıl bu hale gelir felan, siz halledersiniz;)

 7. Merhaba, herkesin yorumu harika zira benim de diyeceğim şeyleri yazmışlar sağolsunlar 🙂 Mürekkep, renk karşılaştırmaları gerçekten de harika olur 🙂

  Onun dışında benim öğrenmek istediğim bir şey daha var, hangi mürekkepler divitle uygun, hangileri değil, hangileri esnek uçlu dolma kalemle uygun, hangileri değil.
  NOT: Bir de sonradan elle yapılan esnek uçlu dolma kalem dönüştürmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Muhakkak ki orijinal esnek uçlu bir kalem değil ama başlangıç için f/p anlamında inceleme şansınız oldu mu?

  Ben çok daha yolun başındayım, sorularım çok basit ve saçma gelebilir affedin 🙂 elimden geldiğince öğrenmeye çalışıyorum imkanlar dahilinde.

  Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

  Sibel

 8. Öncelikle Fp Ail’e buradan çok teşekkürlerimi sunuyorum.Ama yine de Galen’in defter ve kılıf üretimini başlatmasını çok istiyoruz.
  Giriş seviye kalemler videonuzu seviyorum ve çok faydalı buluyorum.ancak orta ve ileri seviyelere giriş için bir tanıtım videosu/yazısı istiyorum ben eğer mümkünse.çünkü bu aşamada bocaladığımı hissediyorum, baktığım kalemleri bir türlü almaya cesaret edemiyorum .
  Bir de mümkünse belli başlı kalem markalarının uç karşılaştırmasını yapabilir miyiz? Nib kalınlık örnekleri google’da mevcut ancak çoğu markanın karşılaştırmalı örneği malesef yok.
  Kendi adıma sizden bunları rica ediyorum.Herkese iyi ve güzel günler dilerim🖐🏻😀

 9. Blog halihazırda güzel, naçizane önerim yapılan buluşkalarda ya da hayatınızda kalem, defter, mürekkep ile ilgili anı yazıları yazsanız ben okumak isterim. Bir de kitap yorumları ve dolma kalem ile yazılmış alıntıların olduğu içerikler artsa güzel olur diye düşünüyorum. BSY şahane bir birliktelik hep böyle kalsın.😃🙏💚

   • Kalıcı şeyler yazmak diyecek olursak cevap ne olacaktır? Benim alıntı yaptığım defterlerim var bunların her sayfasına yazıyorum ve muhafazası için özel önlemler almıyorum kalıcılığı ne kadar olacaktır? Kalıcı olması için neler yapmak gerekir ?

    • Asitsiz kağıt kullanabilirsiniz. Bunun için size paperblanks önerebilirim ilk aklıma gelenlerden. Bunun yanı sıra, noodler’s, r&k ve de atramentis’in document ink denilen arşivlik mürekkepleri var. Onları kullanarak yazabilirsiniz, kalıcı olmasını istediğiniz mürekkepleri

     • Teşekkür ederim zeynep hanım. Aydınlatmak acısından soruyorum herhangi bir mürekkeple herhangi bir defterin her sayfasına yazılan yazılar bir süre sonra okunmaz hale gelir doğru mu ? Ve asitsiz olarak daha ekonomik önerebileceğiniz kağıtlar var mı?

 10. Merhabalar dolma kalem merakına yeni sarmış insanlar için türkiyede satışı olan kalemlerin fiyat performans incelemeleri ve defter incelemeleri artarsa çok mutlu olurum özellikle defter incelemesi okumayı çok seviyorum 🙂

 11. Bence de daha çok vintage kalem incelemesi gelse çok güzel olur. Ayrıca karşılaştırmalı mürekkep incelemelerinizin de devamını heyecanla bekliyoruz.

 12. Merhabalar. Ben sizi öncelikle youtube’dan tanıdım. Sonra ise facebook grubunuza dahil oldum. Facebook’ta yapılan paylaşımları takip etmeye çalışıyorum. Ama daha çok youtube’da içerik üretmenizi de isterim. O videoları faydalı buluyorum. Blog için ise diyeceklerim, sadece profesyonel mânâda değil daha basit şeylerin de yer almasını isterim. Mesela facebook grubundaki yorumlardan hatırlıyorum. Fotoğrafta olan bir objenin ismi sorulmuş yorumlarda utana sıkıla. Ve yanlış hatırlamıyorsam Fpail yıllar önce kendisinin de aynı şekilde utandığından bahsetmişti onun ismini bilmediği ve soramadığı için. Bu obje kesme matı imiş velhasıl. Böyle şeyler… bir de yukarıdaki yorumlarda da okudum . Gerçekten defter incelemesini önemli buluyorum. Tomoeriver ve a4 kağıdı karşılaştırdığınız yazı çok hoştu. Fotoğraflardaki gösterilen revnak ve kanama vs.. tabii bunların uygun bütçelisini görmek benim için çok daha iyi olur. Öğrenciyim nihayetinde. Buna rağmen çoğu zaman alamayacağımı bile bile bolgtaki inceleme yazılarını okumak keyifli geliyor😄. Diyeceklerim bu kadar efendim. Elinize,emeğinize sağlık .

 13. Teknolojinin hayatımızın her alanına fazlasıyla girdiği, en basit bir yapılacaklar listesini dahi bilgisayarlarımıza, telefonlarımıza not aldığımız şu zamanda kalem, kağıt, mürekkep kullanmaya teşvik eden içerikler daha fazla yer alabilir. Hoş, blogdaki tüm yazılar bunu dolaylı olarak yapıyor zaten. Ancak yazma heyecanınımızı dinç tutmak adına motive edici olurdu 🙂 selamlar..

  • Dolma kalem temizliği ve bakımı ile ilgili videonuzu izledim ancak benim istediğim dolma kalem bakımı değil. Tıkandığı zaman nasıl açılacağı değil. Mürekkepin kalitesinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama mesela mavi ve siyahta normal yazan kalem kırmızıda atlama yapıyor. Temizliğini yapıyorum yine aynı şekilde atlamaya devam ediyor. Sırf bu yüzden m600 ve m800’e kırmızı mürekkep koyamıyorum. Bu arada kırmızı mürekkep shaffer. Saygılarımla

   • Erhan bey, mürekkep eski olabilir. Bir de her zaman her mürekkep her kalemle uymuyor. Başka bir markanın kırmızı mürekkebini deneyebilirsiniz. Benim çok sevdiğim kalemlerimden birine caran d’ache infinite grey çekmiştim ve kalem yazmamıştı. Temizleyip başka mürekkep çektim, sorunsuzca yazıyor şu anda…

 14. Merhaba. Blogda röportajlar olabilir mesela. Güzel ülkemin tanınmış yüzlerinin kalem tutkunu olanlarıyla ya da Kilk Kalem gibi yerli üreticilerle yapılabilir bu röportajlar. Elbette ki bu en başta bolca zaman isteyen bir konu, lakin tahminimce bu röportajlardan çok ilginç hikayeler çıkabilir. Hikaye demişken, mesela illa ki bazı markaların bazı modelleriyle ilgili bir takım hikayeler vardır. Blogda bunlara da yer verilebilir. Yani kalemin tanıtımındaki bir kaç cümle olarak değil de biraz daha geniş kapsamlı olabilir. Ya da arada teknik bazı bilgiler olabilir. Elle yapılan cilalar, uçlar, kalemlerin gövdesinde kullanılan materyaller hakkında (örneğin reçineler hakkında) çok büyük konu başlıkları var. Bu kalem konusu engin bir okyanus zaten. Standart kalem tanıtımlarından arta kalan zamanlarda arada böyle daha özel, detaylı konulara da yer verilebilir belki.

 15. Çok güzel bir ürün
  Blogda incelemelerde teknik detaylar olursa sevinirim. Örneğin kalem şu acı ile yazılınca böyle oluyor. Şu kadar bastırınca böyle yazıyor. Vb iyi günler

 16. Merhaba,
  Youtube biraz daha önem verilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Video içeriklerinin artırılması, örneğin aylık favori kalem videosu, favori defter videoları ve ya dolmakalem haricinde kalemler hakkında videolar çekilirse güzel olacağını düşünmekteyim.
  Saygılar.

 17. Bonjour! Belki biraz tarih kokulu yazılar yazılabilir dolmakaleme hatta direkt kaleme dair. Tasarımıyla yahut getirdiği yeniliklerle sektörün gidişatında önemli rol oynamış -efsane(?)- kalemler konu alınabilir örneğin.

  Konu dışı olarak, kitaplar hakkında da fikirlerinizi yazabilirsiniz belki. Eskiden okuyup çok etkilendiğiniz, sizin için ayrı önemi olan kitaplara; bugünlerde okuyup beğendiğiniz kitaplara dair bir şeyler yazsanız ben seve seve okurdum hiç yoktan 🙂

  Blog dışında bir öneri, bir istek olarak; YouTube’a hiç yoktan haftada bir, iki haftada bir video atmanız güzel olurdu. Çok hoş bir anlatımınız, üslubunuz var, keyifli oluyor seyredip dinlemesi.

  Hoşça kalın!~

 18. Tarih kokulu yazılar kaleme alınabilir belki. Dolmakalem hatta kalem tarihinde tasarımları veya getirdikleri yeniliklerle kilometre taşı sayılabilecek kalemlerden söz edebilirsiniz.

  Blogdan ayrı bir öneri ve istek olarak, YouTube’a haftada yahut iki haftada bir kere video atmanız güzel olurdu. Çok hoş bir anlatımınız, üslubunuz var, keyifli oluyor seyredip dinlemesi. 🙂

  Hoşça kalın!

 19. Tarih kokan yazılar kaleme alınabilir belki. Yani, dolmakalem hatta direkt kalem tarihinde tasarımları veya getirdikleri yeniliklerle kilometre taşı olmuş kalemlerden söz edilebilir.

  Bunun dışında, bir öneri ve istek olarak; YouTube’a hiç olmazsa iki haftada bir video atmanız güzel olurdu. Çok hoş bir anlatım ve üslubunuz var, seyretmesi, dinlemesi keyifli oluyor. 🙂

  Hoşça kalın!

 20. Tarih kokan yazılar kaleme alınabilir belki. Yani, dolmakalem hatta direkt kalem tarihinde tasarımları veya getirdikleri yeniliklerle kilometre taşı olmuş kalemlerden söz edilebilir.

  Bunun dışında, bir öneri ve istek olarak; YouTube’a hiç olmazsa iki haftada bir video atmanız güzel olurdu. Çok hoş bir anlatım ve üslubunuz var, seyretmesi, dinlemesi keyifli oluyor. 🙂

  Hoşça kalın!

 21. Sayın Zeynep Hanım;
  belki yıl sonları için o yılda çıkmış kalemleri, mürekkepleri vs. şeyleri bloga koysak kalıcı olur. Yani bir nevi o yılın enlerini. Saygılarımla…

 22. Öncelikle Fp Ail beye teşekkürler…

  Bir süre önce sorsanız yazılar çok aksıyor derdim ama o konu kapandı.

  İkincisi -tecrübeli arkadaşlardan da olabilir- ufak tefek bakım olaylarına girsek; örneğin bir süredir altın uçlu kalemlerimin bir kanadının düştüğünü farkettim. Muhtemelen solak olmamadan ve kalemi tutuş şeklimden kaynaklı ama açıklayıcı bir sebep ve kendimiz müdahele edebilirmiyiz…

  Son olarak blogun teknik yönü ile ilgili bir sıkıntım var, gogıl amcadan arama yapıp çıkan sonuçlardan bloga tıkladığımda İngilizce açılıyor ve Türkçeye çeviremiyorum.

  Şimdilik dertlerim bunlar efendim. Arzederim…

 23. Ben emek verilmiş fotoğraflarınızı “kendimce” takdir ediyorum. Youtube kanalınızı da takipteyim fakat nadir ve düzensiz aralıklarla video geliyor. Kısacası video yayınlama sıklığını -buradan veya youtubedan- arttırırsanız sevinirim.

 24. Kalem, mürekkep, defter incelemeleri ve karşılaştırmaları evet bir noktada önemli ve güzel. Farklılık yaratmak adına bütün bu araçlar ile neler yapılabileceği, nasıl projeler ortaya konabileceği konusunda okuyucularında fikirlerini ve projelerini kapsayan bir bölüm olabilir. Bir nevi örnek çalışmalar tadında.

 25. Kalemler, mürekkepler, defterler…Her biri her zamanki gibi çok özenli, yazıları merak ve sevgiyle okuyoruz da lakin… Arka fonda kitap tavsiyesi niteliğinde görmek istediğimiz eserler olabilir. Hani var ama daha çok 🙂 Doymadım, doyamadım ben 🙂 Emeğinize sağlık…

 26. Görmek isteyeceğim her şeyi görebildiğim tek blog olabilir o yüzden yalnızca teşekkürlerimi iletiyorum 🙂 Daim olması dileğiyle..

 27. Her şey güzel ama güzel el yazınızı daha çok görmek isterim.Bir de aklıma gelmişken söylemek istedim.Tabi olur mu bilmiyorum ama,mesela yazarların kullandıkları kalemler,defterler ile ilgili konular olabilir mi?İyi günler.

 28. Bir de yazılmış diğer yorumları okurken aklıma geldi.Şu youtube kanalına gerek abonelik gerekse içerik üretme konusu da çok önemli.Ve en önemli olanı abone olmak.

 29. Bence youtube kanalı açıp detaylı inceleme videoları paylaşmalısınız. Öneri olarak da ucuz ve pahalı kalemleri mukayyese edebilrsiniz. İlgi çekeceğini düşünüyorum. 100 tl lik kalem ve 1000 tl lik gibi.

 30. Önce emeğinize sağlık demek isterim. Zaman ayırıp, emek verip yazdıklarınızı çok severek ve faydalanarak okuyorum.

  Ben dolmakalemlerin kişiselleştirilmesi (gövdesine yapılabilecek işlemler geliyor aklıma), elde kalmış ya da bir şekilde elde edilmiş dolmakalemlerin parçalarının yedek olarak kullanılabilirliği üzerine şeyler okumak isterdim. Bu yorumun geçmişini anlatırsam daha açık olacak. Yıllarca subay olarak görev yapmış babamdan bana geçen bir miktar dolmakalem var elimde. Hepsinde de hediye eden kurumun adı kaleme nakşedilmiş. Bazıları gerçekten çok güzel kalemler ve değerlendirmek istiyorum ama elime aldığımda, kullanmak istediğimde o yazıyı kalemin üstünde görmek beni soğutuyor. Kendim müdahale edebilir miyim diye araştırdım ancak bu konuda hiç bir içerik bulamadım. Bu konuda faydalanacak birşeyler olsun isterdim.

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.