Graf von Faber Castell Garnet Red Mürekkep İncelemesi

4
665
Merhabalar!
Haftaya içimizi açacak bir renkle başlayalım değil mi? Graf von Faber Castell Garnet Red. Bildiğiniz gibi Graf von Faber bir kaç sene önce bir yenilik yaparak mürekkep şişelerini ve renklerini yeniledi. Hoş genel kabul gören renkler dışına pek çıkmadı ama bu ağır şişeleri ile bir fark yarattı. Bu mürekkebi de çok sevgili Bahadır(!) bey hediye edince uzunca bir süre kullandım ve sizlerle de paylaşmak istedim.
Malumunuz garnet lal taşı demek. Adından ve mürekkebin renginden de anlayacağımız üzere, kırmızı-pembe tonlarında bir taş. Ben bu mürekkebi Zoom uçlu Sailor kalemime koydum. Bu vesile ile mürekkebin rengi hem kalın uçlarda hem de ince uçlarda kendisini nasıl ortaya koyuyor göstermek istedim.
Graf von Faber Castell Garnet Red, kalın uçlarda oldukça hareli, koyu bir renk. İnce uçlarda ise, rengi biraz daha pembeye dönük olsa da yine de hareleri ile kendisini belli ediyor.
Eğer mürekkebinizin gölgelenmesini, yani tıpkı bu fotoğraftaki gibi yazınızın kimi yerlerinin açık, kimi yerlerinin koyu görünmesini seviyorsanız Graf von Faber Garnet Red’e mutlaka bakmalısınız.
Garnet Red waterproof tabir edilen, sudan etkilenmeyen mürekkeplerden değil. Ancak su ile üstünden geçildiğinde rengini tamamen kaybetmiyor.
Garnet Red’i kimler sever? Kırmızı mürekkepleri fazla çığırtkan bulan ama pembeden hoşlanmayanlar Garnet Red’e bir şans versin derim.
Siz nasıl buldunuz?
Sevgiler
Zeynep Lalkalem

4 YORUMLAR

  1. Çok güzel bir renkmiş, gölgelenmesi de süper, şişe de oldukça çekici tabi:) bu arada senin tavsiyenle Değil Efendi'nin Renk ve Korku Meselleri'ni okuyorum Zeynep'cim, gerçekten çok güzel, sevgiler:)

  2. Bu tonlar benim sık kullandığım ancak bir türlü bitiremediğim mürekkepler. Başlıklar da ya da not alırken çokça kullanıyorum. Ancak bitiremiyorum kendilerini. Garnet Red pembeye de çalıyor sanki. Sevdim ben 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.