Günün Fotoğrafı 63: Gitmek

2
600

 

Her dolmakalemseverin gönlünün bir yerinde eski kartpostallar, pullar ve yabancı ülkeler yatar. Yabancı bir ülke demek, görülececek yeni kültürler, gezilecek yeni bit pazarları ve keşfedilecek yeni kırtasiyeler demektir. Ki maksat illa almak mı? Katiyyen! Bırak dokunmayı, görmek dahi yeter çoğu zaman sevene. Hep söylerim, baktıkça, gördükçe “görgü”müzün artması bundan. İlla sahip olmaya gerek yok.

Bugünün defteri bizi pullar vasıtasıyla uzak diyarlara ışınlayan The Container, arkasında belirtmişler ki dağıtıcısı Deffter markasıymış. Dizaynı da Reyhan Karacadağ hanımefendiye aitmiş, anmadan geçmeyelim.

Günün kalemi Montblanc 344, anne ve babamla yaşıt neredeyse. Yazmayayım yılını da yaşları ortaya çıkmasın. Bordo <3 Bendekinin ucu biraz yıpranmış ama hangimiz yıpranmadık ki?

Harika bir hafta olsun.

2 YORUMLAR

  1. Penfest için Ankara’dan gelmiş ancak Cuma yetişemediğim için Cumartesi günü festivale katılmıştım. Sizin buluşka için koyduğunuz yönlendirmeyi de orada gördüm ancak saati biraz geçirdim diye geç katılıp rahatsız etmek istememiştim. Bu sabah festival hakkında yazdıklarınızı okuyup işlerimi hallettikten sonra PostCrossing için 5 tane kartpostal yollamak üzere PTT’ye gittim ve geldiğimde tam da aklımdan pullar, kartpostallar, dolma kalemler ve gönderdiğim ülkeler geçerken tekrar sayfanızı açıp bu yazıya denk geldim. Aklımdan geçenleri karşımda bulmak çok hoş bir tesadüf oldu. Hissettiklerimi sizlerle de paylaşmak istedim. Sevgiler.

    • Keşke uğrasaydınız, rahatsızlık ne demek, başımızın üstünde yerini vardı. Bu arada, sizi üzmeyeyim ama Ankara’dan gelen çok güzel arkadaşlarımız da vardı, onlarla da tanışmış olurdunuz…

      Tam da PTT’den dönüşte bu yazı ile karşılaştığınıza göre, kalp kalbe karşıymış 🙂

      Sevgiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.