Geri geldim

41
36
Nepal ve Hindistan’ı kapsayan (aslında kapsamak denemez, ucundan kıyısından tadan diyelim) geziden bugün itibariyle döndüm. Bu süreçte post yapamadığım için beni affedeceğinizi umuyorum.
Normal şartlarda fotoğraf çekmediğimden bahsetmiştim. Ama bu sefer sevgili A’ya verdiğim sözü tutmak adına ve diğer baskılara dayanamadığımdan bir miktar fotoğraf çektim.
Bu tabela Nepal’deki Sosyalist Parti’nin öğrenci birliğinin amblemi imiş. Nasıl? Öğrenci olmayı dolmakalemle sembolize etmeleri benim çok hoşuma gitti.
3 yıl aradan sonra Hindistan’a yeniden giderken özellikle bir amacım vardı: Aurangabad şehrindeki Ajanta ve Ellora mağaralarını görmek. Bu mağaralar, bir dağa insan eliyle oyularak yukarıda gördüğünüz gibi şekillendirilmişler. Gerçekten zihnimi açan ve insanoğluna bir kere daha hayran kalmamı sağlayan bir deneyim yaşadım.
Bu seyahatte de, diğer seyahetlerimde olduğu gibi bir defter aldım yanıma ve azimli davranarak sonuna kadar, gün gün notlar aldım. Nerede yemek yediğimden tutun da, kaç lira hesap ödediğime, müze biletlerine, rehberimizin kartvizitine kadar deftere yapıştırdım. Size de tavsiye ederim. Yıllar sonra dönüp baktığınızda hoş bir anı oluyor.
Az biraz deliliğim tuttuğundan işte bu kadar kitap taşıdım.
Bir kaç defter ve tesadüfen bulunmuş Private Reserve mürekkeplerle,
ve burada gördüğünüz kalemlerle döndüm…
Yani, uzun lafın kısası ben döndüm.
Sevgiler,
Zeynep Çokgezer

41 YORUMLAR

 1. Sizin adınıza çok sevindim. Bilgi dolu, zevk dolu görsel şölen yaşamışsınızdır. Sanki o bölgelerde Myanmar ve Tayland da dahil zaman başka bir akmış gibi. O mabedler, yollar oymalar, kakmalar insanın dönüş biletini yırttırır. Geçmiş bayramınız tekrardan mübarek olsun,

 2. Hoşgeldiniz.
  Postlarınızı özledik.Derler ya yediğiniz içtiğiniz sizde kalsın.Gördüklerinizi ve aldıklarınızı (kalemler) yazarsınız artık.Selamlar sağlıcakla kalın

 3. Merhaba Zeynep hanım;
  Yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.Camlin dolmakalemleri de merak ediyorum doğrusu.
  Sağlıcakla kalın
  Visconti

  • Hi Touzeen,

   We tried a few of the Camlins last week it was a bit scratchy but I guess it is because all the nibs were fine. But it can be handled with a piece of grinding paper. But I will try the Trinity as soon as possible.

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.