Ink_Notes Defter: Türkiye’de Defter Konusunda Yeni Atılımlar mı Yapılıyor?

4
432

Merhabalar,

Bugün Türkiye’de üretilen bir defterle karşınızdayız. Ink Notes markası instagram reklamı olarak karşıma çıkıp duruyordu. Çok sevgili Fp Ail’e de çıkıyormuş ki, merakına yenik düşüp bir adet edinmiş. Sağolsun bir tane de blogda incelemem için bana sipariş etmiş. Yani aslında temelde sizler için almış.

Ink Notes Deftere Yakından Bakalım

Bizim kısmetimize bu güzel fotoğraf veren yeşil kapaklı Ink Notes düştü. Ancak farklı ebat ve renklerde de satışa sunuluyor. Defterin kapak tasarımı sade tutulmuş. Yine de Moleskine tarzı sade kapak sevenleri mutlu etmez diye tahmin ediyorum.

İstanbul’da Yapılan Bir Defter Görmek!

Ink Notes Defter Arka Kapak

Defterin arkasında ise Made in Istanbul ibaresi ile, tüm ürünlerinin elde yapıldığını ve Inkonegg tarafından tasarlandığını okuyoruz. Ama neden her şey büyük harfle yazılmış, firma bize neden bağırıyor onu çözemedim 🙂

Peki InkNotes defterlerin kağıtları dolmakalemle uyumlu mu?

Defteri muhtelif kalınlıklarda kalemlerle denedim. Ve maalesef, InkNotes bu açıdan beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.

Ink Notes defterin arka sayfasına yazı yazmak mümkün mü?

Maalesef!

Göreceğiniz üzere yazı yazdığımız sayfada kırçıllanma olduğu gibi, sayfanın arkasında da epey kanama mevcut.

Sonuç olarak, İstanbul’da üretilen bir defter fikri beni heyecanlandırdı yalan değil ama gördüğünüz gibi bu defter dolmakalem kullanıcılarından ziyade tükenmez kalemle ya da kurşun kalemle not tutanlara yönelik bir defter.

Ama üzülmeyin, yakın zamanda yine Türkiye’de üretilmiş bambaşka defterlerle karşınızda olacağım. O zamana kadar siz de elinizdeki defterleri bitirmeye bakın.

Sevgiler,

Zeynep Yerlikağıt

 

4 YORUMLAR

  1. Sayın Zeynep Hanım;
    emeğiniz için size ve Fp Ail’e çok teşekkür ederim. Fiyat konusunda bir bilgi de varsa onu da öğrenmek isterim. Saygılarımla…

  2. Burayı okuyorlarsa – ki okumuyorlarsa işlerini takibatları eksik demektir- yakında dolmakalem ile uyumlu bir üretim de yapacaklarını düşünüyorum. Eline sağlık 😊

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.