İstanbul’dan Bir Penfest Geçti

6
921

İngilizce’de leap of faith diye bir tabir vardır. Doğrudan çevirisi “inanç atlayışı” olan bu terim, daha önce denenmemiş, yapılmamış bir şeyi, o şeye duyulan inançla yapmak olarak tercüme edilebilir sanırım. İşte Penfest 2018 tam olarak buydu. Markakalem ya da Anadolu yakası sakinlerinin bileceği adıyla Panel Kırtasiye tam olarak bir leap of faith gerçekleştirdi ve şükür ki, başarıyla yere indi.

Daha önce ne bir penshow ne de bir penfest’in yapıldığı ülkemizde, tüm markaları bir araya toplayıp, onları ikna edip, üzerine bir de dört dörtlük organizasyon yapmak, hem de bunu Çırağan Sarayında gerçekleştirmek her babayiğidin harcı olmasa gerek…

Peki biz ne yaptık? Gelenlerle tanıştık, daha önce tanıştıklarımızla hasret giderdik. 5 yıl içerisinde 52. gerçekleştirdiğimiz aylık buluşkamızı gerçekleştirdik. Graf von Faber’in kalemleriyle, mürekkepleriyle hemhal olduk.

Biliyoruz ki, daha güzelleri olacak, daha çok insan yeniden yazıyla, kalemle, mürekkep lekesi ile tanışacak. Gelen herkesin, eline, koluna, kalbine, sağlık.

Sevgiler,

Zeynep Ağlayankalem

6 YORUMLAR

  1. Şahsım adına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ankara’dan gelerek festivale katılma şansım oldu. Benim için gerçekten çok keyifli geçen iki gün oldu. Yeni kalem sevdalılarıyla tanışmak, onlarla aynı paylaşımlarda bulunmak, kalem üzerine konuşmak çok güzeldi. Ayrına bir parantez açarak Zeynep Kalemsever’e sıcak karşılaması ve misafirperverliği için yürekten bir teşekkür etmek istiyorum. Umarım bu ve bunun gibi organizasyonların devamı gelir. Böyle güzel organizasyonlarda buluşma dileğiyle…

  2. Aynı şekilde ben de Ankara tayfasındanım. Böyle güzel bir etkinlikte sizlerle aynı atmosferde olmak gerçekten çok keyifliydi. Lütfen Ankara’da da bir buluşma organize edelim. Selamlar.

  3. Tadı damağımda kaldı resmen! Hafta içine denk geldiği için ilk gününe katılamasam da ikinci gün bol bol kalem seyretmek, birçok kalemseverle tanışmak, kalemlere bakışlarda aynı duyguları yakalamak muhteşemdi. İlk defa buluşkaya katılmak, Fpail ve Zeynep Kalemsever ile tanışmak ise tarifsiz mutluluk.. yeniden görüşmek dileğiyle..

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.