J. Herbin 1670 Bleu Ocean (Both Versions)

9
347
J. Herbin’in 1670 Anniversary serisinde sunduğu ikinci mürekkep Bleu Ocean olmuştu. Ancak bu mavi mürekkep güzel ama işlevsiz şişesine rağmen tutmayınca,  J. Herbin, bir kaç ay sonra aynı mürekkebi içine altın rengi simler ekleyerek yeniden piyasaya sürdü. Akıllıca değil mi?
O tarihte henüz Diamine Shimmertastic serisini piyasaya sürmemiş olduğundan, bu mürekkepteki altın revnaklar bizleri heyecanlandırmıştı. Elbette bu oyunu asıl değiştiren J. Herbin Emerald of Chivor ve Diamine’ın piyasaya sürdüğü Shimmertastic serisi oldu.
Ben her iki mürekkebi de denedim. Renk olarak birbirinden herhangi bir farkları yok. Ancak revnaklı olanda elbette özellikle ıslak yazan kalemlerde ya da benim gibi fırça kullanarak yazarsanız simlere ulaşmak mümkün.
 Mürekkebin tonu ise, her türlü resmi ve gayrı-resmi yazışmada kullanmaya oldukça müsait, ciddiyetten ödün vermeyen, hatta bana kalırsa biraz sıkıcı  bir mavi.
 Siz revnaklı,  simli mürekkepler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sevgiler
Zeynep Mavimercek

9 YORUMLAR

 1. Zeynep Hanım geçenlerde ben de fırça ile yazmayı denedim. Hiç ama hiç olmadı. Nasıl bir fırça kullanıyorsunuz? Nasıl yazıyorsunuz? Esasında bir video ne güzel olur:)

  Simli mürekkepleri seviyorum. Hatta Emerald alıp paylaştık arkadaşlarla (Bir şişe simli mürekkebi napalım diyerek) Ama sadece bir kere kullandım. Hem kalemleri tıkıyor dendiği için endişelendim, hem de açıkçası ne yazacağımı bilemedim. Günlük notlara kıyamadım. Esasında mektuplaşma alışkanlığımız sürse kullanılabilirdi. Sevmeme rağmen kullanışsız geldiler bana ne yazık ki.

  Sevgiler.

  • Merhaba, katılıyorum size günlük kullandığım m uçlu pelikan m400 de bile aynı mürekkep farklı kağıtlarda biri revnaklı biri daha düz karakter orataya çıkartıyor. burdan yola çıkarak doğru kalem ve kağıt seçimi ile her mürekkeple revnak görmek mümkün diye düşünüyorum.

 2. I saw this ink used on party place settings; the effect was pretty in the candle light on the tables. I asked the hostess about the ink color, and she was happy to answer my question: I think I flattered her very much! I could not use this ink for work at all, but I am sure with the brush it paints a good picture.

  I like the Rabindranath Tagore quote. In my graduate thesis about a 20th century Chinese poet, I noted Tagore's meeting and friendship with that poet. A fascinating man who lived in a turbulent time. Thank you kindly!

 3. Merhaba… Dolmakalemde revnaklı mürekkep kullanmak hiç aklıma gelmemişti ama güzel bir renk bulursam eşime yazdığım küçük notlar için kullanabilirim. Ama bugün Amazon'da İroshizuku'yu en ucuza hangi satıcıdan bulabilirim diye dolanırken Sailor'un Storia serisi pigmentli mürekkeplerini gördüm. Çok güzel renkler var bu bahsettiğim notlar için… 🙂 Ama bu mürekkeplerin kağıt üzerindeki performansları ile ilgili çok farklı yorumlar okudum sitede. kabul ediyorum bu durum kağıtla ve kalemle de alakalı. Ama şişelerine bakılırsa çok canlı ve kıpır kıpır renkleri var gibi… 🙂 Sizin hiç pigmentli mürekkep deneyiminiz oldu mu?

  Bu da Amazon'daki ilan:
  https://www.amazon.com/Sailor-STORiA-pigment-bottle-13-1502-230/dp/B00VNJJDP0/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1479540860&sr=8-7&keywords=sailor+storia

 4. Merhaba
  Benim en çok merak ettiğim husus bu kadar çok dolmakalemi, mürekkepleri nereden temin ediyorsunuz? Büyük bir şehirde yaşamama rağmen, kırtasiyede dolma kalem var mı dediğimde uzaylı görmüş gibi bakıyorlar. Çoğunda da sadece en bilinen birkaç marka ve model buluyorum. Yine mürekkep konusunda da siyah, mavi ve kırmızıdan başka renk bulamıyorum. İnternetten almak da bir çözüm fakat hiçbir sitede bir J.Herbin göremedim. Yurtdışından mı getirtiyorsunuz? Nasıl yapıyorsunuz acaba? Teşekkürler.

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.