Karantina Günlerinde Mürekkepliler

7
724

Karantina günleriniz nasıl geçiyor?

Ben kendimi yazıya, Fransızca çalışmaya ve yemek yapmaya verdim. Facebook grubunu takip edenler bilir, elimdeki tüm mürekkepli kalemler bitene kadar yeni kalem mürekkeplemeyeceğim demiştim kendi kendime. Bu sözümü tuttum.

Elimdeki tüm mürekkepli dolmakalemleri bitirdim, kalemlerimi yıkadım ve yeni kalemlere yeni mürekkepler çektim. Bunu neden yaptım? Çünkü şu anda son 50 yılın en ilginç olaylarından birini yaşıyoruz. Bir virüs çıktı ve hepimizi evlerine kapattı (en azından evinde kalabilen şanslı insanları, dışarıda çalışmak zorunda olan tüm arkadaşlarımıza ve dostlarımıza buradan saygılarımı gönderiyorum)

Bu Süreçte Yaşadıklarımız Doğal

Bu süreç aslında bir tatil veya kişisel gelişim fırsatı değil. Aslında pek çoğumuz için stresli ve korkutucu ilerliyor günler. Gerek kendi sağlığımız, gerek sevdiğimiz insanların sağlık durumu için endişe ediyoruz. Bunun yanısıra bu karantina günlerinin yarattığı ve muhtemelen yaratacağı ekonomik sorunlar da var. Tüm bunlar aslında hepimiz için stres faktörleri. Ben bu sebeple kendime şefkat göstermek adına sevdiğim şeyleri yapmaya çalışıyorum. Ama elbette bunları yaparken de nerede olduğumu hatırlamak adına bazı sınırlar koyuyorum kendime.

Mürekkepli kalemler bitmeden yeni bir kalem mürekkeplenmeyecek kuralı da böyle çıktı. Evet hepimiz güzel kalemleri ve mürekkepleri seviyoruz. Bu blogu okuma amacınızın bu olduğunu varsayıyorum. Ve bazen aynı anda o kadar çok kalemi mürekkepliyoruz ki, henüz tam anlamıyla kullanamadan kurumuş oluyorlar.

Ben de bu sefer dedim ki kendime, ne de olsa evdeyim, ne de olsa tüm gün gerek iş için, gerek Fransızca çalışırken (daha doğrusu çalışmaya çalışırken) ve gerek günlük tutmak için yazı yazıyorum, o halde tüm kalemlerimi efektif bir şekilde kullanacağım ve mürekkeplerini son damlasına kadar bitireceğim.

Şu anda elimde bu kalemler ve mürekkepler var. Hem biraz içimi dökmek, hem de bunları sizinle paylaşmak istedim.

Ben en çok Lamy 99 ve Robert Oster Dragon’s Night, Bexley Demeter ve Sailor Nekoyanagi ve Platinum 3776 ve Diamine Eau de Nile kombinasyonunu beğendim. Sizin favori kombinasyonunuz hangileri?

Bir sonraki yazıda, yazmanın bizi nasıl iyileştirdiğinden bahsedelim mi?

Sevgiler

Zeynep Çokyazankalem

7 YORUMLAR

  1. İçinde bulunduğumuz yüzyıla ait olmayan bir salgınla mücadele ediyoruz, teknoloji marsa koloni kurma aşamasına gelsede bir küçük virüs herşeyi altüst edebiliyor .Yakın zamanda sırlarının çözülüp insanlığa zarar vermekten çok uzak olacaktır sağlıkla kalın ve bugünleri yaşadıklarınızı günü gününe not edin ben öyle yapıyorum

  2. Harika bir inceleme olmuş. Blog’a girip girip geziniyorum. Şu günlerde terapi gibi. Tek sıkıntı burada bakıp birçok beğendiğim mürekkebi piyasadan bulamıyorum 🙁

  3. Kaymakamlıkta 112 Vefa Destek hizmetindeyim. Romanlar, Rumlar, Türkler… herkes talepte bulunup yardım istiyor ve KWZ arşivlik mürekkeplerini kullanarak liste-not tutuyorum. Yağmur damlaları yazıya düştüğünde yazı kâğıtta sabit ama etrafi hafif mavi-gri hâreli oluyor. Bana, bu yaşama tutunma gayretini, her ne olursa olsun yaşamaya devam mesajını iletiyor. Güneşli günlerin ümidi ile sağlıklı günlere herkese. Son nabız atışına kadar mürekkepli sevdalarla yazmaya devam!

  4. Merhaba, bunu belki burada sormamam lazim ancak anlayisiniza siginiyorum. Elimde Parafernalia Divina kalem var. Watermen donusturucu aldim ancak uymadi sanirim kalem ince oldugu icin. Kendi sitesinde uygun oldugu yazan Schmidt K5 donusturucuyu de Turkiyede bulamadim. Kalemime uygun Turkiyede bulabilecegim bir donusturucu tavsiye edebilir misiniz? Eger yoksa kaliteli bir mavi murekkepli kartus da onerebilirsiniz, ancak donusturucuyu tercih ederim. Simdiden tesekkurler ve saglikli gunler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.