Lady Sheaffer 632 Vintage Dolmakalem

4
566

Merhabalar,

Bugün eski bir dolmakalemle sizlerin karşısındayım. Sheaffer’ın Lady 632 modeli olan bu eski dolmakalem, zarif gövdesi ve ince ucuyla gerçekten 60’lı yılların enerjisini veriyor bize. 

Siyah gövde üzerine altın sarısı desenlerle süslenmiş bu kalemin bir kaç renk ve desende kardeşi de mevcut. Bu kalemler Lady Sheaffer ismini modellerinden, yanlarındaki numaraları da renk ve desenlerinden alıyorlar.

Amerikan üretimi olan bu kalemin geçmeli bir kapağı ve sıkmalı bir dolum sistemi var. Bu sistemden hoşlanmıyorsanız, metal kısmı çekerek çıkartabilir ve yerine Sheaffer’in kendine özel kartuşlarından kullanabilirsiniz.

Lady Sheaffer’in üzerindeki bu minik altın uç ise, recessed yani gömme uç olarak geçiyor ve kendine has, hafif yukarı doğru bakan bir yapısı var.

Elimdeki kalem muhtemelen Fine uçlu olduğundan oldukça ince yazıyor.

Dolmakalemlerin kadın ve erkek modelleri olarak ayrılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Sevgiler

Zeynep Kalemhanım

 

4 YORUMLAR

  1. Lady Sheaffer 632 her ne kadar sizin gibi zarif ve güzel bir kalem olsa da benim gönlüm daha önce incelediğiniz Pilot Lady’de kaldı. Bence isminde “lady” olması erkeklerin kullanması için bir engel değil. Henüz bir “lady” kalemim yok ama Pilot Lady rahatlıkla alıp kullanabileceğim bir kalem örneğin…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.