Lamy Line Friends Limited Edition Dolmakalem İncelemesi

18
404
Merhabalar,
Haftaya sevimli bir kalemle başlayalım ki, haftamız böyle güzel geçsin istedim ve Lamy Line Friends kalemi -eğer instagramda vs. görmeyen kaldıysa- size tanıtmak istedim. Zira bu kalem satışa çıktığı andan itibaren çok popüler olduğundan tabir-i caizse sosyal medyayı salladı.
Lamy’nin her sene yeni bir renk limited edition kalem çıkardığını biliyoruz. Bunun yanısıra, bazı ülkelere özel kalemleri de olabiliyor. Örneğin beyaz Safari gövdesi üzerine kırmızı klipsli Japonya özel üretimi, sarı Safari gövdesi üzerine kırmızı klipsli İsveç özel üretimi gibi… Lamy Line Friends de Kore için yapılmış özel üretim Lamy’lerden bir tanesi. Sarı bir kutu içerisinde, bir kartuş, bir dönüştürücü ve iki adet klips aksesuarı ayıcıkla birlikte geliyor.
Kalemin gövdesi görüldüğü üzere oldukça koyu bir kahverengi. 2010 yılının limited edition Lamy Al-Star Coffee rengi ile yanyana geldiğinde daha koyu, daha doygun bir renge sahip olduğu belli oluyor. Ayrıca diğer Lamy Safarilere göre daha mat ve pürüzsüz olmayan bir gövdeye sahip.
Kapak eteğinde derin bir şekilde işlenmiş “BROWN” yazısını görüyoruz. Zaten bazı yerlerde Lamy Safari Brown Edition olarak geçiyor kalemin ismi.
Kutunun içinden çıkan ayıcıklı aksesuarlar klipse geçirilerek kullanılıyor. Elbette kullanıp kullanmamak size kalmış 🙂
Netice itibariyle, Lamy’nin bir tüketim tuzağına daha düşmüş bulunuyorum. Ama bunun dışında, kahverengine aşık ancak çabuk çizildiği ve yaralandığı için Al-Star kullanmaktan imtina edenlerdenseniz, Lamy Line Friends tam size göre.
Sizin düştüğünüz son tüketim tuzağı neydi?
Sevgiler
Zeynep Ayıboğan

 

18 YORUMLAR

 1. Mat gövdelerin tek dezavantajı zamanla, kullandıkça matlığını yitiriyor olması. Özellikle mat lakelerde bu sorun çok oluyor. Tabii kaplamanınj kalitesiyle de ilgili olabilir.
  Bu arada Lamy Safari kalemlerinin Atatürk imzalı versiyonları da var. Merak ettim, bunlar Almanya'dan mı o şekilde geliyor, imza burada mı işleniyor? Çünkü Lamy'nin sitesinde bu kaleme rastlamadım.

 2. Öncelikle merhabalar,
  Konuyla alakası yok ama platinum 3776 ile iyi gecinebilecek iroshizuku kadar pahalı olmayan bir mürekkep markası yahut mürekkep onerirseniz beni mutlu edersiniz . Şimdiden teşekkür ederim.
  Saygılar

 3. Merhaba,
  Lammy limited edition kalemleri nedense bana biraz "feminen" geliyor. Hello Kitty serisinden de çıkarsa şaşırmam.
  Neyse ki son dönemlerde tüketim alışkanlıklarımı yenmeye ve kredi kartımı toparlamaya çalışıyorum ama çok başarılı değilim.
  OzgurD

  • Hello Kitty serisi çıkarsa dünyada infial yaratır, benden söylemesi 🙂

   Ben de bugün yabancı bir siteden alışveriş yapıp, en son ödeme aşamasında sayfayı kapatıp, sipariş vermedim. Kendimi acayip rahatlamış hissediyorum…

 4. Facebook um olmadığı için oradan soramiyorum kusuruma bakmayın.murekkebin ince veya kalın yapılı olduğu nasıl anlaşılır? Almadan bunu anlamak mümkün mü? Daha dolmakalem hakkında çok bilgisizim beni lütfen mazur görün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.