Lamy Uçları Nasıl Değiştirilir?

10
1365

 

Lamy pek çok kaleminde, altın ve çelik yapıda aynı ucu kullanıyor. Lamy Vista, Safari, Studio, CP, Linea, Nexx, ABC, Accent ve kaligrafi kalemi olan Joy serisinin uçları tamamen birbiri ile uyumlu. Bu durumda mesela elinizde medium uçlu bir Lamy Safari varsa, yanında kalem almaksızın, italik ya da EF gibi Broad gibi uçları ayrıca sipariş ederek sadece uç değiştirmek suretiyle kullanabilirsiniz.

Ben uçları genelde, Writing Desk ya da Cult Pens gibi sitelerden sipariş veriyorum. Bunun yanısıra gittigidiyorda bulunan agazade38 hesabını da kullanıyorum. (tık tık) Şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.

Aslında Lamy salt bu uç değişiminin ve ayrı uca ulaşmanın kolaylığı sebebiyle bile başlangıç için en uygun kalemlerden biri olmayı hak ediyor. Siz ne dersiniz?

Sevgiler

Zeynep Başlangıçkalemi

10 YORUMLAR

  1. Ben Lamy Safari’nin artık başlangıç kalemi olduğunu düşünmüyorum. Tükenmez kalemi 100₺ lerde, dolmakalemi ise 150₺ lerden başlıyor. Tabii buradaki lüks kırtasiyecilerde böyle. Belki daha orta halli kırtasiyecilerde biraz daha uygun olabilir.

  2. Merhaba Videodaki kalem kutusu gibi şeyi nerden bulabilirm acaba? Kaliteli olsun plastik olmasın ve tercihen mat renklerde olsun. Fermuarlı aradım bulamadım yardımcı olurmusunuz?

  3. Merhaba, kalemlerin iliştirme uçları (adını hatırlayamadım of) farklı, onları nasıl yaptınız acaba? Sarınınki siyah mesela harika görünüyor (standart metal rengindense bu şekilde mükemmel!), diğerleri de böyle farklı. çok hoş yapmışsınız ama bu kadar siyah metal kapağı nasıl buldunuz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

    Sevgiler 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.