Levenger True Writer Ultraviolet Dolmakalem

24
125
Levenger, 1987 yılında Steve ve Lori Leveen (bence hanımefendilerin ismi beylerin isminden önce yazılır ama kendileri bu şekilde yazdıkları için böyle alıyorum buraya) tarafından yaratılmış bir marka. Bünyesinde ahşap mobilyalardan, deri ürünlere,dolmakalemlere ve mürekkeplere kadar uzanan pek çok harika ürün barındırıyor. Ben de bir süredir kalemlerine bakarken, gözüme bu güzelliği kestirmiş ancak bir türlü karar verememiştim. Cesaretimi topladığım bir gece kendisini sipariş vererek aramızdaki bu ayrılığa bir son verdim. Kendisi yukarıdaki kutu ile yaklaşık bir hafta içerisinde elime ulaşarak beni hem şaşırttı hem de beklediğimden bile güzel olduğu için çok mutlu etti.
     
Kalem oldukça güzel bir reçineden gayet hafif ve makul ölçülerde. Ağır kalemlere meylediyorsanız kapağını arkaya takarak da kullanabilirsiniz. Ben şahsen, hafif kalemci olduğumdan, sadece gövde olarak mutlu mesut kullanıyorum. Kendisi Lamy Safari’den birazcık ağır. Kalemlerin ağırlıklarını karşılaştırmak için buraya tıklayabilirsiniz.
Her ne kadar ben kendi beceriksizliğim dolayısıyla tam olarak yansıtamasam da, oldukça güzel, mavi-mor tam da ismi ile müsemma ultraviolet tonlara sahip bir kalem. Hem reçinesi, hem de ucu sizi mutlu edecektir. Benim bu kalemle ilgili tek sıkıntım, alışveriş süreci oldu ki, onu da bir tecrübe olarak burada paylaşmak istiyorum. Kalemi, Levenger’in sitesinden sipariş verdim. Kalem bedelini ödedim ve kargo “0.00 USD” görünüyordu. Bir kaç saat sonra yaklaşık 50 dolarlık bir kargo onay maili geldi. Elbette 75 dolarlık bir kalem için 50 dolar kargo ödemek mantıklı gelmediğinden, siparişimi iptal etmeleri için mail gönderdim. Netice olarak 20 dolarlık bir kargo ücretinde anlaştık. Bir hafta sonra kargom geldiğinde gördüm ki, içi kağıtla doldurulmuş devasa bir kutunun içinde bildiğimiz, standart boyutlarda bir kalem kutusu. Sanırım Levenger’in uluslararası gönderi boyutları üzerinde çalışma yapmaya ihtiyacı var 🙂
Sizin de böyle kargo sürprizleriniz var mı?
Sevgiler
Zeynep Moroğlu

 

 

24 YORUMLAR

 1. Harika bir kalem, güle güle kullanın, ben de bazen ebay'den alışveriş yapıyorum, gönderi ücretleri çoğunlukla sadece amerika için yazılmış oluyor, bazen Türkiye için gönderi ücretlerini görüp şok olduğum oluyor, o yüzden sipariş verirken çok dikkat ediyorum:)

  • Çok teşekkürler güzel dilekleriniz için.

   Bu kargo meselesini bazı firmaların biraz istismar ettiğini düşünüyorum bazen. ebay'e ise mümkün olduğu kadar girmemeye çalışıyorum. Girersem, çıkamam tekrar 🙂

 2. Zeynep güle güle kullan. Ben Levenger'i öteden beri bilir, canım sıkıldığında da girip şöyle bir bakarım ürünlere. Samimi söylüyorum ki en kötü günümü bile kurtarır o ürünlere bakmak. Özellikle masa üstü "organizer" dedikleri ahşap ürünler; irili ufaklı bir sürü gözü yahut çekmecesi olan masa üstü zımbırtıları(bir örneği aşağıdaki bağlantıda, Türkçesi nedir bilemedim)… Kitap destekleri, gazeteden kesik almaya yarayan özel bıçaklar, diz üstü okuma/yazma tepsileri(lap desk), dolma kalem ucuna benzetilmiş ataşlar, harika deri kılıflar ilh. Muhteşem ürünleri var. Geçenlerde, sırf kargo ücreti ne tutar diye merak edip birkaç ürünü sepete attım, ödeme ekranına geçtim. Kargo ne kadardı hatırlamıyorum ama gidip Amerika'dan bizzat alıp gelsem daha ucuza gelirdi. 🙂

  http://www.levenger.com/Desk-Accessories-13/Tech-Stands—Bookstands-733/Desktop-Organizers-90/Bomber-Jacket-Unifier-5272.aspx

  • Selamlar,

   Ben de gerçekten çok hastayım bu adamların yaptıkları mobilyalara ve deri ürünlere. Ama bu kargo meselesi çok can sıkıcı. Dediğim gibi, küçücük kalem kutusunu, devasa bir koliye koyup göndermişler. Bu nedenle çok tutuyor kargoları bence.

   Dünya küçük bir köy haline geldi diyorlar ama ben shipping ücretleri düşene kadar buna inanmayacağım 🙂

 3. çok güzel kalem, güle güle kullanın,
  benim kargo sürprizim olumlu aslında,
  cultpens.com adlı siteden alışveriş yapıyorum ben, ingiltere'li bir firma.
  400 gram ağırlığa kadar sadece 7,5 pound kargo ücreti ekliyorlar, (400 gram da nerden baksanız 15-20 kalem) normal postayla gönderiyorlar, güzel de ambalajlıyorlar, mantıklı bir sürede teslim alıyorsunuz PTT aracılığıyla.
  tavsiye ederim ben.

  • Evet cultpens çok sevdiğimiz bir site. Ben de mürekkep alışverişlerimde kullanıyorum sıklıkla. Bu arada, blogda bir dolmakalem aldığınızı yazmışsınız. İncelemenizi heyecanla bekliyoruz. Sizi de dolmakalemspor'a transfer edersek ne mutlu bize 🙂

 4. Hayırlı olsun 🙂

  Sizden daha önce thewritingdesk.co.uk adresini tavsiye almıştım. Kendileri ile şirin ve güzel bir iletişimimiz oldu. Çok beğendiğim ve ne zamandır göz koyduğum başka bir ürünü de başka bir İngiliz kırtasiye sitesinde buldum. İngiltere'den verdiğiniz siparişlerde herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?

  Eğer Royal Mail eskiden olduğu gibi sorunsuz bir şekilde teslimata devam ediyorsa hayli meşgul edeceğim onları yakında 🙂

  • Merhabalar,

   Teşekkür ederim. Siz de sipariş edeceklerinizi güzel günlerde kullanın.

   Epey oldu ben İngiltere'den sipariş vermeyeli ama şimdiye kadar hep sorunsuz geldi. 70 pound'u aşmamaya gayret ettim hep. Umarım siz de sıkıntı yaşamazsınız. Genelde 1 hafta 10 gün civarında geliyor paketler.

 5. $50 for shipping sounds like a highway robbery gone extremely wrong. I think it would cost me a lot less to purchase it and send it to you 🙂 How do you like their pens? I cannot decide whether I like the resin pattern or not, so I probably will not get one for awhile.

 6. Levenger'dan benim de alışverişim olmuştu. Oldukça hızlı geliyor evet. Eskiden düzenli katalog gelirdi ama artık Amerika ve Kanada dışına yollamıyorlarmış. Deri çantalara da bakmanızı öneririm. Harika ürünler var. Kaleme gelince, ben B uçlardan hoşlanırım ama bunun yazımı çok güzelmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.