Lizzy Collection Defter

17
215

 

 

Mektupları sever misiniz? Peki ya pulları? Ben de severim. Her mektubun heyecanı başkadır, hatta pulu olmasa bile heyecanlandırır insanı. Lisedeyken çok sevdiğim bir arkadaşımla farklı sınıflarda olduğumuzdan mektuplaşırdık. Hem de yatılı okulda okumamıza ve 24 saatimizi neredeyse birlikte geçirmemize rağmen yine de birbirimize yazacak bir şeyler bulurduk.  “Sevgili S. mektuplarını hala saklıyorum :)” Arkasında sadece Lizzy Collection yazan, başkaca bir kimlik bilgisi bulunmayan bu defterle Metrocity Remzi’de karşılaşınca aklıma ilk olarak zarfı ve pulu olmayan, saman kağıda yazılmış o mektuplar geldi. Defteri alıp çıktım ama o sırada başka defter taşıdığım için uzun zaman kullanamadım. Yakın zamanda çantaya at çık, not al, aklındakileri yaz kurtul defteri var mı evde diye bakınırken, kendisiyle göz göze geldik. (Farazi olarak)
Defterimiz yaklaşık 13 cm x 9 cm. Yani avuç içi kadar. Ama ne derler bilirsiniz “Avuç içi kadar mutluluk yeter”  Bu yüzden çantada, elde, oldukça rahat. 6 ortalı ve dikişlerinden güzel ayrılıyor. Yazarken sıkıntı çıkarmıyor.
İçi çizgili bu defteri 3 dolmakalem, 2 keçe uçlu kalem ve 1 jel kalemle test ettim.
Görüldüğü gibi çok etkileyici bir performansı yok. Ama zaten artık arka sayfayı kullanmamayı öğrendim. (Salih Hocam, Bizans Bey lafım size:) Bu yüzden çok sıkıntı yok. Kapağı çok güzel, kağıdı kırçıllanma yapmıyor ama kalemi zorlayacak kadar da perdahlı değil. Bir kaç gün içinde neredeyse yarısını kullandığımı söylersem ne kadar sevdiğimi anlarsınız sanıyorum.
Defterin yüzeyi de dokulu bir yapıya sahip. Bu fotoğrafta yansıtmaya çalıştım, bilmiyorum fotoğraftan anlaşılabiliyor mu?  Bu defteri yapan firma hakkında hiç bir şey bulamadım ama bu pullar bir yerden tanıdık. kendileri aslında bir Reklam Ajansı tarafından tasarlanmışlar ve www.turkiyeposterleri.com sitesinden ücretsiz olarak indirilip kullanılabiliyorlar. Bana rahmetli İhap Hulusi’nin grafiklerini hatırlatan bu posterleri ben çok seviyorum. Ancak bu websitesi ya da ajansla, defterleri basan firma arasında herhangi bir bağ bulamadım. Her ne kadar firma hakkında bilgi bulamasam da, şu anda Remzi Kırtasiye’de bu defterden satılmıyor olsa da, umarım sevgili defter yollarımız seninle bir gün tekrar kesişir.
Sevgiler,
Zeynep Damgapulu

17 YORUMLAR

  • Merhabalar Cansu,

   Ben sitelerinde sadece ajansın ismini gördüm ama orada çalışan biri de olabilir. Ve maalesef bu defterle o ajansın bağını gösteren hiç bir bilgi yok elimde.

   Rastlarsan mutlaka tavsiye ederim.

 1. My best friend from high school and I exchanged letters throughout college, though we were not that far away from each other. In fact, I do not remember calling her often either, it has always being snail mail. I still have all the letters from then, should probably dig it out to read it to see how they are!
  It is a nice notebook you have here. I really like the stamp cover. As I come to embrace, there are only certain paper that will take fountain pen ink without fail, and that is the moment I enjoy the simplicity of a gel pen.

 2. Zeynep, Metrocity'deki Remzi nerede? İnkılap var, D&R var, Notebook var… Remzi ?? bilemedim şimdi 🙂 Bu arada defteri görünce sormak istedim, hala sakladığım pul koleksiyonumu sana göstereyim mi 😉

 3. Merhaba daha önce satışta olan telefon rehberi yatay şeklinde hazırlanmış cilt bezli 12,5X10 cm ebatında ki üründen nerede bulabilirim.

 4. Ben çok geç kalmışım buraya gelmekte. 14.5 – 21 lik olanı 7 tl. Rhodianın dörtte biri. Bu fiyat bu kalite, daha ne olsun. Sadece köşeleri, rhodiada olduğu kadar simetrik kesememişler. Fiyatına göre çok iyi. Studytee diye bir youtube kanalı var. Ucuz sayılabilecek ekipmanla olağanüstü güzel yazılar yazıyor. Ben bu kanaldan kalemin herşey olmadığını anladım. Keşke okullarda güzel not tutma teknikleri dersi olsa. Bu tür videolar atılsa nasıl olur? Sadece beyin fırtınası ..Bir fedekar çıkıp bu konunun üstüne gider mi ne dersiniz?

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.