Marlen Class Collection Dolmakalem İncelemesi

14
300
Merhabalar,
Bu hafta sizlere Marlen’in Class Collection serisinden bir kalem tanıtmak istiyorum. Marlen, 1982 yılında Mario ve Antonio Esposito isimli iki kardeş tarafından kurulmuş İtalyan bir kalem firması. Markanın ismi Marlen ise Esposito kardeşlerin, bizim de Attila İlhan’ın meşhur “Zagrep radyosunda Lili Marlen türküsü” dizelerinden tanıdığımız Marlene Dietricht’e duydukları hayranlıktan esinleniyor.
Marlen Class Collection Fountain Pen Limited Edition Rose Gold
Marlen’in bu kalemi hakkında internette herhangi bir bilgiye ulaşmak epey zor. Kapak bandında “Marlen Italy Class Collection” yazıyor. Ancak görebileceğiniz üzere oldukça zarif ve şık bir kalem. Yarı opak akrilikten yapılan bu kalemin teziyatı rose gold yani kırmızı altın. Oldukça şık ve güzel bir birliktelik olmuş. Allah sahibine bağışlasın 🙂
Marlen Dolma Kalem
Kalemimizin kapağı vidalı, dolum sistemi kartuş/dönüştürücü ve ucu ise çift renkli 14 ayar altın. Ucun üzerinde firmanın adı ve logosunun yanında çok minik bir süsleme de mevcut. Bu haliyle gayet şık duruyor.
Marlen Dolma Kalem + Louis Vuitton Rose Espiegle Mürekkep
Marlen’in 14 ayar altın medium ucu bir miktar ince tarafa kaçsa da kesinlikle üzmüyor. Hiçbir yıkama yağlama işlemi gerektirmeden kutudan çıktığı gibi cayır cayır yazıyor. Louis Vuitton Rose Espiegle mürekkeple de çok uyumlu olduklarını düşünüyorum şahsen.
Marlen’in bu kalemi, bu renkte sınırlı üretim ancak Class Collection’ın başka renklerine bazı siteler üzerinden ulaşmak mümkün. Sizin Marlen marka dolmakalemlerle ilgili deneyimleriniz ya da izlenimleriniz neler?
Sevgiler
Zeynep Pakkalem
PS: Soennecken çekilişinin talihlisi “Narlakan”. Sevgili Narlakan bana ulaş!

14 YORUMLAR

  1. gerçekten çok şık gerçekten, başlığı okuyunca önce class bana sınıf, okul vs. çağrışımı yapmıştı ama "klas"mış :)) internette diğer renklerine baktım ama en şık rengi de bu:)

  2. yarı opak ve açık renk kalemlerde kapağın içine azar azar kaçıp kilit mekanizmasında biriken mürekkebin kapağın o kısmında çıkmayan sandık lekeleri yapması görüldük bilindik bir şey midir? bu güzel rengi görünce sorasım geldi. bu da böyle bir çekincemdir kalem seçerken

    • Kapak içini temizlemek genelde zor olduğundan leke yapabilir. Bu konuda kalemin iç kapağı olup olmadığına dikkat etmek lazım. Ancak çoğu mürekkep leke yapmıyor. Hatta ben ünlü Baystate Blue'yu şeffaf kalemlerime çektim defalarca. Hazneyi maviye boyasa bile başka iki mürekkep çekince tekrar eski haline döndü kalem.

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.