Miami Sanat Notları

16
79
Geçen hafta Miami’deydim. Bir iş için gittiğim Miami’de bir kaç gün de fazladan kalarak bölgeyi gezme şansım oldu. Miami’nin en ünlü bölgelerinden biri bizdeki Karaköy’e benzeyen Design District Area. Bundan birkaç sene öncesine kadar oto tamircileriyle dolu olan mekan, şu anda hip kafeler ve barlara, sanat atölyelerine ve harika duvar resimlerine ev sahipliği yapıyor.
Gündüzleri haddinden fazla sıcak olsa da, geceleri bu bölge hala güvenli olmadığından ve duvar resimlerini ancak gündüz gözüyle görebileceğimizden sıcağın altında epeyce gezdik.
Duvar resimlerinden sonra bölgedeki sanat galerilerinden bazılarını gördük. Ben özellikle Andres Schlavo ve Chris Maynard’ın eserlerini sizlerle paylaşmak istedim.
Bu eser Andres Schlavo’ya ait. Onun imzası kalemler. Ancak kalemleri bu şekilde kullanmak suretiyle muhteşem kompozisyonlar yaratıyor.
           
Bu maalesef ters yüklenmekte ısrar eden eserler ise Chris Maynard’a ait. Kendisi kuş tüylerini özel bir teknikle keserek muheşem görüntüler ortaya çıkartıyor.
         
         
Benim için Miami yaklaşık olarak böyle geçti. Siz neler yaptınız ben yokken?
Sevgiler
Zeynep Gezenkalem,

 

16 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.