Montblanc Heritage Collection Rouge and Noir Coral Dolmakalem

2
653

Bu kalemi KGK kırtasiye sayesinde bir süre kullanmış, ve sonra kendisine iade etmiştim ancak gerçek anlamda gözüm kalmıştı. Efendim, dayanamadım ve ben de bir adet edindim. Suçluyum, itiraf ediyorum. İnşallah anam babam buraları okumuyordur. Teşekkürler 🙂

Montblanc, ilk dolmakalem serisi şerefine 110. yılını kutlamak üzere Heritage (Miras) serisini piyasaya sürdü. O serinin kalemlerinden biri olan Rouge (Kırmızı) and Noir (Siyah) isimli kalemleri ise bir kaç farklı formda ve renkte üretmek suretiyle bizleri büyüledi.

Montblanc’ın alışılagelmiş 146/149 gibi kalemlerinin aksine oldukça ince bir gövdeye sahip olan bu kalem metal tutma yeri ile de diğerlerinden ayrılıyor. Kalemin tepesinde kocaman bir yıldız, klips olarak yeşil taşlarla bezeli gözlere sahip bir yılan ve ucunda da yılan kafası işlemesi bulunuyor. Ve elbette diğer Montblanc kalemlerde olduğu gibi bu kalemde de uçta kalınlığı belirten bir ibare yok ve uç kalınlığı gövdeye yapıştırılmış, söksen bir türlü, sökmesen bir türlü diyeceğimiz bir etiketle geliyor.

Kalemin dolum sistemi piston, ve zannımca en büyük eksikliği mürekkep penceresinin olmaması. Gerçekten şık bir mürekkep penceresi ile tadından yenmeyecek bir dolmakalem olabilirdi kendisi.

Kalemin gövdesine gelince Montblanc’ın sitesinde iki ayrı açıklama var. Birinde kalemin mercan rengi kıymetli reçine olduğunu söylerken, diğerinde coral rengi kıymetli lake olarak bahsediyor. Ben şahsen malzemenin soğukluğundan lake olduğunu düşünüyorum.

Kalemin vidalı kapağında eski Montblanc’larda gördüğümüz şekilde beyaz bir Montblanc yazısı var. Uç ise 14 ayar, el yapımı bir uç. Benim kullandığım kalemin ucu fine olmasına rağmen oldukça ıslak ve güzel yazan bir uç.

Siz bu kalemi nasıl buluyorsunuz? Sevgiler

Zeynep Ouroborosoğlu

2 YORUMLAR

  1. I bought this pen and the matching ballpoint pen about 3 weeks ago at the Long Island, NY pen show. It is slim and surely not as large as the pens I usually like the MB149. The pen is well made, beautiful color, and the medium is extremely smooth with a little but good flexing nib. So far I have used it every single day along with my Pelikan Ductus, MB 149, and Kosmos Stillform magnetic fountain pen. Rouge et Noir is a beautiful pen even though it is thin. I give credit to Montblanc to get out of their usual box of ‘fat’ pens! Good review.

    • It is definitely on the slim side of the fountain pen scale and it is a no no for most of the users. Especially who compare it with earlier Agatha Christie of MB. But still it is an eye candy. I resist for a long time but then I found myself on the MB boutique.

      By the way, your comment is the first time I have heard of Kosmos Stillform fountain pen. I just googled and loved loved loved it!

      Thank you for your comment 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.