Montblanc no:31 ve no:32 Karşılaştırma

3
510

Aslında bu blogda hem Montblanc no:31’i hem de no:32’yi incelemiştim. Ancak sürekli olarak bu iki kalem karıştırılıyor. Bu kalemlerin karıştırılmasının temel sebebi sadece gövdelerinin benzemesi değil, aynı zamanda kapakları birbirleriyle uyumlu olduğu için 31 gövdesine takılı 32 kapağı bulmak ve bu nedenle kalemi no:32 sanmak gayet olası.

Bu kalemlerin, gövdeleri, boyutları ve yukarıda da dediğim gibi kapakları birbirinin aynısı. Kapak eteğinde çok zarif ve bir o kadar da zor okunan bir yazı ile Montblanc No:31 ya da Montblanc No:32 yazıyor. Ancak bunlardan M şeklinde uca sahip olanı No:31 iken, tırnak şeklinde uca sahip olanı ise No:32.

Yani elinizde 32 sandığınız bir 31 veya 31 sandığınız bir 32 olabilir. Amaaan neyse, önemli olan sağlıklı olması ve güzel yazması. Herkese muhteşem günler diliyorum.

Sevgiler
Zeynep Kapağıkarışık

3 YORUMLAR

  1. Good to see another post about these two Montblanc pens which are now almost antiques…and still write well. I was able to try the 32 owned by a friend at the February 2019 Los Angeles Pen Show. An excellent pen for daily hardwork and not like some modern “prima donna” pens from the same company! Of course, it is a Montblanc also in case I ever need need the celebrity image for me and my collection 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.