Mürekkepliler

5
1498

Bu haftanın dersem yalan olur, bugünün mürekkeplileri bu dört kalem. O kadar sevdim ki, bu kombinleri sizinle paylaşmak istedim.

İlk sırada Pilot Custom 823 var. Bu kalem Fp Ail beye ait, sağolsun kendisi denemem için bana verdi. Bir miktar büyük olsa da, özellikle B uca bayıldım. Bayıldım. Bayıldım. İçinde ise Visconti Bordeaux var. Gerçek anlamda bordo olmasa da, çok akıcı, kolay temizlenen, uyumlu bir mürekkep.

İkinci sırada Lindauer dolmakalem var. Alman malı, pistonlu ve uçları değişen bu dolmakalem 200 liralık fiyatıyla, Lamy Safari’nin 200 tl olduğu bugünlerde ilaç gibi gelecek. (Buraya bakabilirsiniz) İçinde ise Edelstein Olivine var. 2018 yılı mürekkebi. Ancak Olivine olmak için biraz fazla soğuk buldum bu rengi.

Üçüncü kalemimiz, Kaweco Sport. Şeffaf gövdesi ve kolay temizlenen yapısı ile simli mürekkeplerle kullanmaya çok uygun. İçinde ise Diamine Shimmertastic serisinden Enchanted Ocean var. Yeşile çalan bir lacivert içerisine gümüş simleriyle çok ama çok şık bir mürekkep.

Ve son olarak Pelikan 400 NN var. Bağa rengindeki reçinesi ile gerçek bir klasik. İçinde ise, Colorverse’in Electron rengi var.  Electron, oldukça yumuşak, göz yormayan ama kağıt üzerinde de kendisini belli eden bir turuncu.

Siz bu hafta neleri mürekkeplediniz?

Zeynep Renklikalem

5 YORUMLAR

  1. O 823’ü ben de çok beğeniyorum. Bu günlerde bana eşlik eden güzeller; Monteverde Mandarin çekilmiş bir Parker Vacumatic, MB Leo Tolstoy çekilmiş bir MB 149 ve Edelstein Amber çekilmiş bir MB 146. Ben kalem azaltmaya çalıştıkça çoğalıyor bunlar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.