Noodler’s Ahab and Standard Piston Fill İncelemesi

2
122
Daha önce Noodler’s Standard Piston Fill ile ilgili yazdığım yazıyı hatırlıyorsunuz değil mi? Hatırlamıyorsanız da buyrun buraya alalım sizi tık tık!
Ben de istedim ki, bu iki kalemi bir arada görelim ve kıyaslama
imkanımız olsun. Bu yüzden birlikte çekilmiş aile fotoğraflarını burada
bulabilirsiniz.
Görüldüğü gibi, Standard Piston Fill oldukça ince yapıda bir kalemken, Ahab, tombul ve kalın. Ayrıca, uçları arasında da büyük bir fark var. Eğer büyük dolmakalem uçlarından hoşlanmıyorsanız, Ahab’ı unutun.
Son fotoğraf da, herkesin kıyaslayabilmesi açısından Lamy ile birlikte gelsin. Her ne kadar Lamy Ahab’dan uzun olsa, Ahab’ın daha tombul olduğu, Standard Piston Fill’in ise ne kadar ince yapıda olduğu anlaşılıyordur herhalde.
Sevgiler,

2 YORUMLAR

  1. Noodlers AHAB cigar type tombul kalemlerden. Fakat göbüşündeki kalınlık malzemesinin et kalınlığından kaynaklanıyor. Bence bu üç kalemin en sağlam ve mürekkeb kapasitesi en yüksek olanı AHAB. Tam anlamıyla Big MO. Lamy ye karşı değilim ama "devede de boy var" diyeceğim. Lamy şu mürekkeb kapasitesi işini çözemedi bana göre.

  2. Evet, elbette cigar type kalemler herkesin zevkine hitab etmiyor. Ancak, Ahab her ne kadar sağlam olsa da, malzemesinin kalitesizliği nedeniyle bence Lamy'den aşağıda kalıyor kalite olarak.

    Lamy'nin eye dropper olma niteliği olmasada (gövdesindeki pencelerden dolayı) standart Lamy kartuşlarından ben memnunum. Epeyce mürekkep alıyor. Onları şırınga ile doldurmak suretiyle kullanabiliyorum.

    Bu arada, geçenlerde bir kart yazmak için Ahab'ı çıkarttım, hala kokuyor, hala kokuyor….

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.