Noodler’s Black Swan in Australian Roses Mürekkep İncelemesi

8
368
Bu haftanın mürekkebi, belki de bu sene en çok kullandığım mürekkeplerden biri olan Noodler’s Black Swan in Australian Roses. Aslında sadece bu mürekkebi kullanarak yazdığım bir defter var ve neredeyse bitmek üzere.
Noodler’s mürekkepler Amerikalı girişimci ve zanaatkar Nathan Tardiff tarafından yapılıyor. Şişeleri, ağzı geniş, kare tabanlı ve kullanışlı şişeler. (Evet bir Waterman şişesi değil ama yine de güzel) İçerisinde ise 3 oz yani yaklaşık 90 ml mürekkep barındırıyor. Noodler’s’ın bir özelliği de şişelerinin ağzına kadar, lebaleb doldurulmuş olması. Hal böyleyken kullan kullan bitmeyen bir mürekkep oluyor.
Noodler’s Black Swan in Australian Roses (piyasadaki adıyla BSAR) oldukça koyu bir mor. Bu açıdan gözü yormayan, insanı rahatsız etmeyen bir rengi var. Resmi evrakta olmasa da, günlük kullanıma oldukça uygun.
Rengi her ne kadar koyu olsa da kendi içinde bir harelenmesi mevcut. Bu açıdan hareli mürekkep sevenlere hitap ediyor.
Biraz zor kurusa ve su ile dağılma emareleri gösterse de, Noodler’s Black Swan in Australian Roses benim çok severek kullandığım bir mürekkep. Ayrıca bu mürekkebin yüzey gerilimi nedeniyle esnek uçlu kalemlerle çok iyi anlaştığı, daha az “railroading” yaptığı da bir gerçek.
Siz nasıl buldunuz bu mürekkebi?
Sevgiler
Zeynep Karakuğu

 

8 YORUMLAR

  1. Noodlers mürekkeplerin harika renk seçeneklerinden biri…çoğunun akışkanlığı çok iyi ama bazılarında arkaya geçme, geç kuruma ve daha nadiren tüylenme pahasına…
    Ben de la couleur royale, blue, turquoise ve tüm siyahlarını denedim…
    Fiyatları uygun. Ama 90 ml'nin sonu gelmiyor…gouletpensten 2ml numune alıp deneyerek şişe almak daha makul olabilir.

  2. Zeynep Hanım merhaba;

    Mesnevi'den yaptığınız alıntıyı siz mi çevirdiniz ingilizceye; yoksa elinizde ingilizce kaynak var da ordan mı aldınız. Şayet var ise paylaşabilir misiniz yayınevi bilgilerini.. Tşk.

    • Bu şöyle oldu Emrah, elimde Mesnevi'den şiirler olan İngilizce bir kitap vardı. Oradan İngilizcesini okudum, çok hoşuma gitti. Bloga yazarken Türkçesini elimdeki Türkçe Mesnevi'den bulup yazdım. İngilizce Mesnevi var. Coleman&Barks'ın sanırım ilk iki cilt çevirisi var. Bir de ben yabancı bir dostum için, İstiklal Caddesindeki İnsan Kitap'tan 6 ciltlik bir İngilizce Mesnevi almıştım zamanında ama yayınevini hatırlamıyorum maalesef.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.