Noodler’s Rome Burning Partially Bulletproof Ink

4
431
Merhabalar,
Güzel bir mürekkeple başlayalım yeni yıla. Noodler’s Rome Burning! Rengi sarı-kahverengi ve yeşili birlikte barındıran ve tarifi zor bir renk olan bu mürekkebi sanırım 2012 yılında edinmiştim. Yazmak bu zamana kısmetmiş.
Noodler’s mürekkepleri malumunuz özelliklerine göre pek çok seriye ayrılıyor. Bunlardan en ünlüsü “Bulletproof” serisi. Bu serideki mürekkeplerin içerisindeki özel boya sayesinde, mürekkepler suya, ağartıcılara ve diğer kimyasallara dayanıklı oluyor ve aynı zamanda arşivlik mürekkep özellikleri taşıyorlar. Rome Burning gibi yarı bulletproof mürekkepler ise bu özellikleri kısmen taşıyorlar.
Örneğin aşağıda göreceğiniz çizim Rome Burning’le yapıldı. Su ile üzerinden geçildiğinde bir miktar dağılma yaptığı halde tamamen silinmedi. Renkler tamamen birbirine girmedi.
Rome Burning akıcılığı yüksek bir mürekkep. Kullandığınız kalemin ıslaklığına göre açıklaşan veya koyulaşan bir tonu var. Resmi evrakta kullanmaktan kaçınacak olsanız bile, günlük notlar için oldukça ideal bir mürekkep.
Noodler’s Rome Burning aynı zamanda oldukça şaşırtıcı bir mürekkep. Çok sayıda rengin bir araya gelmesinden oluşuyor. Burada peçeteye yazılan yazıda da, kahverengi, sarı ve mor renkleri bir arada görebiliyorsunuz.
Sizin en sevdiğiniz Noodler mürekkebiniz hangisi?
Sevgiler
Zeynep Kalemsever

4 YORUMLAR

  1. En mi sevdiğimiz? Bi noodler's mürekkebim bile yok, anlıyor musun?? :))
    Olsa herhalde apache sunset ile australian rose olurdu, ottoman da olabilir, karar veremedim. Bi de yazar serileri var, of.

  2. Golden Brown da gerçekten özel bir mürekkepti, sepya seven bir arkadaşa ver/sattım. Kalanlardan ben Noodler's Ottoman Rose'dan zevk alıyorum. Bununla birlikte, iş icabı bir mavi kullanıcısı olarak Liberty's Elliseum Goulet Pens özel seri mürekkebi tercih ediyorum. Kalıcı ve hala çok canlı doğrusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.