Ohto Sharp Mekanik Kurşunkalem

17
635
Bugünün kalemleri kurşunkalem görünümlü mekanik kurşun kalemler. Ohto markasına ait bu kalemler aslında Fatih’in. Blogda arasıra böyle değişiklikler de yapmak gerek diye düşünüyorum. Ayrıca okuyuculardan da sık sık, biraz da kurşunkalem, biraz da tükenmez kalem gibi istekler geliyor. İmkanlar elverdiğince kırmayalım. Daha önce de Polisan’ın Poliart isimli mekanik kalemini incelemiştik. Hatırlamak için tık tık.
Sharp Pencil, OHTO markasının retro kurşunkalemlere benzeyen mekanik kalemlerinden. Uç kısımları kaliteli görünen pirinç olduğunu tahmin bir metalden yapılma. Gövdelerde ise muhtelif kalınlık ve renk seçenekleri mevcut.
Bendeki kalemlerin üç tanesinin kalınlığı 2 mm, iki tanesi ise bildiğimiz klasik 0.5 mm olanlardan. 2 mm eskiz yapmak için uygun. Yazı yazmak için de fena değil. 0.5 mm olan ise özellikle ince uçları sevenler için.
OHTO Sharp Pencil Cult Pens sitesinde mevcut. Fiyatları da 3 ila 6 pound arasında değişiyor. Kurşunkalemden vazgeçemeyenler ya da kurşunkalem kullanmak isteyenler için bence güzel bir seçenek olabilir.
Siz kurşunkalem kullanıyor musunuz? Ne kullanıyorsunuz?
Sevgiler
Zeynep Sharpen

17 YORUMLAR

  1. Bu kalemleri sanırım daha önce bir Pazar Postası yazınızda paylaşmıştınız, o zamandan beri bu yazıyı bekliyordum =D Gerçekten o kadar güzeller ki hayran oldum. Ben kurşunkalem kullanmayı çok seviyorum, özellikle de yumuşak uçlu olanlara bayılıyorum =)

  2. Hem bloguma koymayı düşündüğüm yazılarımı önceden deftere yazarken, hem ofiste not tutarken hem de günlüğüm için hep kurşun kalem kullanıyorum. Kurşun kalemin keyfi bi başka sanki. Stabilo'nun Othello'su bu aralar favorim. Bi de Locko'nun kurşun kalemi vardı. Bu kalemler nispeten ilginç görünüyorlar ama dediğim gibi, normal kurşun kalem bi başka 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.