Parker Frontier Dolmakalem İncelemesi

8
473
Merhabalar,
Bir süre dinlendikten sonra tekrar buralardayım. Okunan kitaplar, denenen kalemler derken yazacak çok şey var ama en iyisi uzun zamandır sizinle paylaşmayı beklediğim Parker Frontier’den bahsedeyim bugün. Frontier Parker’ın ikbal günlerinin sonuna geldiği 1996 yılında piyasaya sürülen ve 2012 yılında üretimi tamamen durdurulan bir dolmakalem. Gördüğünüz üzere oldukça sade bir çizgisi var. Metal kapak, plastik gövde ve çelik bir uç. Parker bu kalemdeki göz alıcı noktayı renkleriyle sağlamış. Daha ne olsun? Yazmak için yeterli şartlar sağlanıyor.
Bende bulunan Frontier 2007 yılında piyasaya sürülen Twilight rengi. Kalemin gövdesi parlak ve duochrome tarzda yanarlı dönerli çift renkli plastikten yapılmışken, aynı renk, kalemin tutma yerinde daha yumuşak ve mat bir plastik olarak karşımıza çıkıyor. Kapağı ise, günlük kullanıma uygun şekilde klik mekanizmalı geçmeli bir kapak.
Kalemin üzerinde oldukça sade, basit bir çelik uç var. Uç üzerinde çok fazla işaretleme yok. Oldukça şık duran bir çelik uç. Sorunsuz, basit, günlük kullanıma oldukça uygun. Kalemin pistonsevenler için tek eksisi, Parker’ın kendi kartuşları ve kendi dönüştürücüsü ile kullanılıyor olması olabilir.
Ve, bu uç bir harika dostum! Kendine ait karakteristik yapısı ile kağıdın üzerinde yağ gibi kayıyor. Bu kalemi hiçbir beklentim olmadan almıştım ancak tahminlerimin ötesinde bir kalem oldu gerçekten.
Sizi şaşırtan bu tarz kalemler oldu mu? Çok düşük beklentilerle aldığınız ama güzel çıkan kalemler?
Sevgiler
Zeynep Renklikalem

8 YORUMLAR

  1. Beni en çok Jinhao kalemler şaşırttı. Fiyat performans açısından çok iyiler. Bu arada Parker Frontier'in rengi çok güzelmiş ama kapak ile gövde rengini birbirine yakıştıramadım.

  2. Meltem İşler Sevindi:
    Bahattin ben de özlemişim ya! Son zamanlarda daha önce okuduğum mürekkep yazılarını tekrar tekrar okumaya başlamıştım 🙂 Yeni yazıyı görünce linki saliseler içinde tıkladım.

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.