Pelikan Pelikano Dolmakalem İncelemesi

68
152

Günaydın! Herkese mutllu bir hafta, okula başlayanlara da başarılı bir öğretim yılı diliyorum.Geçtiğimiz Mart ayında 3 günlüğüne Beyrut’a gitmiştik. Gitmişken hatırı sayılır derecede kırtasiyeyi gezdim ve birkaç dolmakalem alma fırsatım oldu. Pelikano da oradan aldığım kalemlerden biriydi. Pelikano, Pelikan’ın daha uygun fiyatlı ve daha çok dolmakaleme yeni başlayanları hedefleyen alt markası.

Pelikano, Pelikan’ın 50. yılı şerefine 2010 yılında yeniden tasarlanmış. Oldukça, dayanıklı, güzel ve çocuklar için de oldukça çekici olabilecek eğlenceli bir kalem. Mavi ve yeşil renkleri de mevcut. Ayrıca, kalem elinize oturuyor ve kesinlikle ucuz görünmüyor. Oldukça ıslak ve orta (medium) uca sahip ve eğer çok ince (extra fine) taraftarı olmadıkça, herkese uyacağını düşünüyorum. Kalemin en iyi tarafı, solaklar için de uç seçeneğinin olması. Solak olmasam da, solakların normal dolmakalem uçlarını kullanırken zorlandıklarını biliyorum.
Tesadüf o ki, Pelikan Türkiye distribütörü Çelik Kalem’den beni arayıp bana bir hediye göndermek istediklerini söylediler veee, hediyeleri benim Beyrut’tan aldığım kalemin aynısı olunca, ben de yeni kalemi size hediye etmek istedim. Bu yüzden, bu kaleme sahip olmak isterseniz, tek yapmanız gereken izleyicim olmak ve bloga bir yorum bırakmak. Elbette bu çekilişi twitter’da ya da kendi blogunuzda duyurmak isterseniz başımın üzerinde yeriniz var. Ama ekstra hak kazanmak için, buraya linkleri yorum olarak bırakmayı unutmayın.
Sevgiler,
Zeynep

68 YORUMLAR

  1. sonunda muğla'ya yerleştim artık. bir kırtasiyede, m150 fiyatına hem m150 hem de k150 mi oluyor tükenmezi, ikili, bulup hemen envantere kattım. ehheeeee.

    bu kalemler nerden alınır bana onu söyleyin yahu, lamy yerine hala günlük kullanmak için bir seri dolma kalem arayışım devam ediyor…

  2. Türkiye'de de Blog yazarlarının bu imkanlara sahip olabilmeleri çok hoşuma gitti. Umarım daha fazla ve farklı şanslar da ortaya çıkar.

    Özel bir hediye olarak kullanmayı planladığımdan facebook ve twitter'a yazmayacağım ama katılımımı belirteyim 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.