Pelikan Twist Dolmakalem İncelemesi

70
1977
 Merhabalar,
Minik minik yazılarla bloga yeniden dönüyorum öyle değil mi? O zaman neden uzun zamandır incelemek istediğim Pelikan Twist’i bloga konuk etmeyeyim ki? Pelikan Twist, Pelikan’ın giriş seviyesi kalemlerinden bir tanesi. Giriş seviye kalem denilince insanın aklına genelde, çocuklar ya da gençler için tasarlanmış kalemler geliyor. Pelikan bu sefer, giriş seviyesi kalemlerin de şık olabileceğini bize gösteriyor.
Pelikan Twist Fountain Pen
Pelikan Twist dolmakalem üçgen bir forma sahip. Ancak bu üçgen form, kenarlardan bükülmek suretiyle yumuşatılmış. Böylelikle, üçgenin stabil yapısı kalemi masada stabil tutarken, kıvrımın yarattığı yumuşaklık da kalemi sert formundan kurtarmış.
Pelikan Twist
Pelikan Twist dolmakalemin çekmeli bir kapağı var. Tutma yeri, kalemle uyumlu renklerde yumuşak silikondan yapılmış. Tabir-i caizse ele tam oturuyor. Dolum sistemi ise klasik standart kartuşlar. Elbette Pelikan’ın uzun kartuşlarını da bu kalemde kullanmak mümkün.
Pelikan Twist Kahverengi
Pelikan Twist üzerinde çelik bir uçla geliyor. Bendeki Medium. Sanıyorum yurtdışında fine ve broad seçeneklerini de bulmak mümkün. Bu uçlar genel olarak sorunsuz, ıslak yazan ve arkadaşınız kaleminizi ödünç almak istediğinizde sizi üzmeyecek uçlar.
Pelikan Twist Yazı Örneği
Pelikan Twist gayet güzel ve yumuşak bir uca sahip. Mürekkep seçtiği söylenemez. Aşıları ve tuvalet eğitimi tam. Bu güzel yavruya, onu her gün kullanacak ömürlük yuvasını arıyoruz. Eğer bu güzelliği evlat edinir, ona gözüm gibi bakarım, mürekkebini ucunda kurutmam diyorsanız 23 Eylül saat 18:00’e kadar bu postun altına yorum bırakın. Ve bizi takip etmeyi unutmayın.
Sevgiler
Zeynep Üçgenkalem

70 YORUMLAR

  1. yazılarınızı keyifle okuyorum ama bana ikilem yaşatıyor; hem bitmesin istiyorum hem de bir an evvel yazının sonundaki isimi görmek istiyorum. ellerinize sağlık sevgili Bayan Üçgenkalem 🙂

  2. gözüme "ucuz yollu" -ve hatta kullan at tarzında- göründüğü için almaktan imtina ettiğim, burun kıvırdığım bir kalemdi.. taa ki yazınızı okuyana dek.. 🙂 Teşekkürler.

  3. Ben de başkası istediğinde düşünmeden ödünç verebileceğim estetik açıdan da farklı bir kalem diye satın almıştım. İlk mürekkeplemeden önce de uzun süre beklemişti. Sonrasında sık kullandığım, sorunsuz, seyahatlerimde mutlaka yanımda olan kalemlerden birisi haline geldi. Lamy'den akıllanmış olmasam değişik renk seçeneklerini de değerlendiresim var:) Sizin de ellerinize sağlık…

  4. "ciddi" renklerle tasarim goze tamamen farkli gorunuyor ama parlak renklerini de seviyorum bu kalemin civil civil. Cocuklara, genclere dolma kalem ve yazi yazmayi sevdirmek icin guzel seceneklerden.

  5. Güzel bir paylaşım olmuş yaz tatilinin bitmesi güzel bloglar yine hareketlendi bu arada çekiliş demişken üç ay önceki Alman Sonnecken dolmakalemin şanslı sahibi kim oldu

  6. Merhaba,
    Uzun zamandır yazılarınızı okuyamamıştım ve en son okuduğum zamanlarda bu dolmakalemle ilgili bir yazınız var mı diye de bakmıştım.Şimdi bir de çekiliş yapmışssınız 🙂 tabii ki katılıyorum.
    Sevgiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.