Kalem Kilifi

10
202
Dolmakalem zahmetli iş hiç bulaşmayın diyorum ya, işte bu sebepten. Kalemi almakla bitmez. Yazmak için mürekkep ve defter, taşımak içinse kılıf ister. Ülkemizde, kalemi ve mürekkebi bulmak zor, dolmakalemle yazacak defteri bulmak hayalken, kılıf bulmanın da epey zor olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu yüzden İzmir’den İzzet Bey, “Diplomat’ın şahane bir kılıfını buldum” deyince kendisine inanmayıp ispatını istedim. O da sağolsun beni kırmayıp bu güzel fotoğrafları gönderdi.
Kılıfın boyutunu bir Kaweco Sport Chess’e nazaran görüyorsunuz. Yani standart kalemler için oldukça ideal. Yumuşak deriden, tam kapaklı ve üzerinde herhangi bir logo vs. mevcut değil.
                 
Yukarıdaki fotoğrafta kılıfın içinde, iki adet Waterman Expert ve bir Visconti Rembrandt var. Yani üç kalemlik bir kılıftan söz ediyoruz. İzzet bey bu kılıfı İzmir Can Kırtasiye’den almış. Fiyatı 100 TL civarında.
İzzet Bey’e tüm bu bilgiler ve güzel fotoğraflar için teşekkür ediyorum.
Siz kalemlerinize gönlünüze göre bir kılıf buldunuz mu?
Sevgiler
Zeynep Kılıfcan

10 YORUMLAR

 1. Merhaba,

  Kılıf konusu benim de epeyce bir süre başımı ağrıttı. Kalemi ve mürekkebi arayınca yine bulabiliyorsunuz ama uygun fiyatlı kılıf bulmak imkansız gibi bir şey. İthal markaların kılıfları çok pahalı ve her yerde de bulunmuyor zaten.

  Ben sorunu şöyle çözdüm: Sirkeci'deki Yeni Zaman Kırtasiyede "İpek" marka kılıflar buldum. Hem deri, hem de çok şık. Kırmızı olanından aldım. İçine iki Safari rahatlıkla sığıyor. Eğer ince tip dolma kalem kullanıyorsanız üç tane de sığar.

  Bir de Pelikan'ın Türkiye dağıtımcısı olan Çelik Kalem'in kendi markası olan "Steelpen" deri kılıflar da üretiyor. Hem hakiki hem suni deriden kılıfları var. Fiyatları da çok uygun. Onlardan da bir kapaklı bir de fermuarlı aldım.

  • Steelpen'in ikili ve üçlü kılıflarını Hepsiburada.com'da bulabilirsiniz. Yalnız, eğer ilgilenirseniz dikkat edin; zira, üçlü dedikleri kılıflar aslında ikili oluyor. Bir de Hepsiburada, hata ile yanlış fotoğraflar koymuş. Gelen ürün ile fotoğraftaki farklı. Önce Çelik Kalem'in sitesinden ürün katalogunu indirin. Oradan Steelpen bölümündeki kılıfların kod numarasını öğrenip ondan sonra Hepsiburada'dan bakın. Selamlar…

 2. İzmir Can kırtasiyede dolmakalem görevlisi arkadaş puro kılıflarını önermişti, daha sağlam ve daha ucuz dedi. İnternette şöyle bir bakındım tekliden altılıya kadar puro kılıfı var ama puro boyutları ile pek bilgim olmadığından şimdilik beklemedeyim.

  Geçen cumartesi kumaşçıdan yarım metre suni deri aldım, derici bir arkadaş da sağolsun bir parça koyun derisi verdi. Mumlu ip ve yorgan iğnesi ile girişeceğim fırsat bulursam.

  Bu arada derici arkadaş bir kaç model istedi, dikebileceğim bir şeyse dikerim dedi. Önce birkaç deneme yapıp başarılı olursa seri üretime geçebiliriz.

 3. Istiklal Mephisto'daki kalem cantasini o gun cok sevdigim icin 29 adet siparis ettim. Eskidikce yenisini kullanirim diye dusundum. Yanimdaki arkadasim, onda fazladan cantalar oldugunu ve bana verebilecegini soyledi. Bezden yapilmis coklu mustakil ressam rulo-cantalari da uygun bir cozum olabiliyor.
  Selametle..

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.