Penol School Dolmakalem

61
1205

Penol markasını duydunuz mu? Ben de geçen yıl Osman abi bana bu kalemi hediye edene kadar duymamıştım. Sonrasında yaptığım araştırma neticesinde fark ettim ki, Penol gerçekten bir zamanlar İskandinav ülkelerinde epey popüler olan ve harika kalemlere imza atmış bir marka imiş.

1920’lerin sonlarında Parker distribütörü olan Christian Olsen, Parker kalemleri bulmakta ve getirmekte sorunlar yaşamaya başlayınca kendi lakabı olan “Pen Olsen”den esinlenerek Penol markasını kurmuş. Ancak 60’lı yılların sonunda Danimarka’daki fabrika kapanmış ve Penol dolmakalem üretimini bırakarak sadece keçeli kalem üretmeye devam etmiş.

Penol School Pen, bordo gövdesi, üzerinde Penol yazısı bulunan çelik ucu ve vidalı kapağı ile ne eksik, ne fazla tam bir okul kalemi.

Penol School Pen, button filler denilen, düğmeli bir dolum sistemine sahip. Bu sistemde kalemi mürekkebe soktuktan sonra düğmeye bir kaç kez basarak içerideki kesenin büzülerek mürekkep çekmesini sağlıyoruz. Çocuklar ve gençler düşünüldüğünde oldukça kolay ve pratik bir dolum sağlıyor.

Penol’un ince ve sade bir çelik ucu var. Ben kendisini Graf von Faber Castell Garnet Red ile mürekkepledim. Gayet de güzel bir performans sergiledi. Şimdi size ufak bir haberim var. Bu sevimli kalemi kazanmak için 24 Eylül 2018 günü saat 18:00’e kadar buraya yorum bırakın. Kimbilir belki de bu kalemin yeni evi siz olursunuz.

Sevgiler,

Zeynep Kalemsson

 

61 YORUMLAR

  1. Hem Penol markasından bir dolma kalem hem de düğmeli dolum sistemine sahip bir dolma kalem uzun zamandır listemdeydi. Belki bu sefer şans benimle olur. Teşekkürler 🙂

  2. Her kalemi ve mürekkebi deneyimleme şansına sahip değiliz fakat sizi takip etmiyor olsaydım belki adını bile duymayacağım bir kalem markasından sizin sayenizde haberimin olması mükemmel bir ayrıcalık

  3. Bizi farkli kalemlerle tanistirdiginiz icin tesekkurler. Son zamanlarda vintage kalemlere ilgi duymaya baslamis birisi olarak, koleksiyonumda yer almasini cok isterim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.