Peter Pauper Press Notebook Blue Medallion

57
724
Merhabalar,
Peter Pauper ajandayı daha önce incelemiştik blogda. Bu sefer karşımızda Peter Pauper’in o güzel kapaklı defterlerinden var. Öncelikle, bu defteri incelemem için gönderen sayın KGK’ya buradan sevgilerimi sunar, az az sık sık yemesini tavsiye ederim.
Tıpkı PaperBlanks’ın defterleri gibi, Peter Pauper de defterleri özel seriler olarak piyasaya sürüp, arkasında o kapağın hikayesi hakkında kısaca bilgi veriyor. Blue Medallion olarak geçen bu defter de, Madrid kütüphanesinde bulunan bir Kuran-ı Kerim nüshasının süslemelerinden ilhamla yapılmış.
Peter Pauper’in en sevdiğim özelliği, defterin kolaylıkla tam olarak açılması. Böylece, yazarken bir elle de defteri bastırmaya gerek olmuyor. Bunun bir diğer örneği de Flexbook. Onu da ilerleyen günlerde inceleyeceğim. Bu arada, Peter Pauper’in çizgili defterlerinin bir özelliği de çizgilerinin hayalet çizgi olması. Aşırı belirgin olmayan çizgiler yazınızı hizaya sokarken, gözü de yormuyor.
Ben bu defteri, Sheaffer Touchdown, Lamy Safari, Hero 395 ve Soennecken S19 ile denedim. Ne kadar çok mavi mürekkep kullanmışım değil mi? Ve işin güzel tarafı, Peter Pauper Press defterin arka sayfadaki performansı hiç fena değil.
Defterin sanırım tek eksisi şu anda üç haneli rakamlara yaklaşan fiyatı. Ancak boyutuna oranlayınca, ünlü Moleskine defterlere göre ucuz bile sayılabilir. Bu defteri size hediye etmek istiyorum. (Elbette arka sayfasındaki yazı ile kabul ederseniz) Bu deftere sahip olmak için yapmanız gereken tek şey, blogu takip edip 1 Şubat saat 18:00’e kadar bu posta yorum bırakmak.
Sizin favori defterleriniz hangileri
Sevgiler
Zeynep Madalyon

57 YORUMLAR

  1. Güzel bir duygudur deftere yazmak.. işim gereği bilgisayarla çok içli dışlı olsam da aklımdakileri, notlarımı, iş planlarımı hep deftere yazarım. Daha doğrusu yazmak için bahane ararım. Yazıların etrafını küçük resimlerle süslemekte ilk okuldan kalan bir alışkanlık sanırım. Bu tarz defterler alıp kullanmadım hiç, yazmaya kıyabilir miydim onu da bilmiyorum. Ömür boyu saklayacağım bir şeyler yazardım herhalde.

  2. Bloğu ne zamandır kurcalamadığımı farkederek dönüp geldiğimde bu güzel defter ile karşılaşmak güzel oldu. Kapağa ve çizgilerin hayalet olmasına bayıldım, ilk karşılaştığım yerde bakacağım. Sanırım ben en çok Muji defterlerini seviyorum. Çok mütevazi olmalarına rağmen canavar gibiler sahada. Tek sıkıntı giden gelen birine mecbur kaldık, buradaki dükkanı kapattıkları için 🙁 İnceleme için teşekkürler, sevgiler.

  3. Uzun zamandır Write To Me Often defterime kitaplardan beğendiğim yazıları şiirleri yazmayı düşünüyordum. Bu defter bana gelirse söz bunları yazıp grupta da paylaşacağım.
    (Bu arada söz vermem yanlış anlaşılmasın bu yapmak istediğimi uzun zamandır çeşitli sebeplerden erteleyip duruyordum. Bunu bir söz olarak buraya yazar ve defteri alırsam sözümü tutmaya çalışır beni engelleyen sebepleri yenerim diye umuyorum.)

  4. Adeta sanat eseri… Benim favorilerim Rhodia, Flexbook ve Rossmann defterleri. İki tane de Scrikss Notelook'um var arka sayfa performansları fena değil hatta, başarılı denilebilir ama mürekkebin biraz geç kuruduğunu, yazım hissinin ise biraz pürüzlü olduğunu söyleyebilirim. Acil ihtiyaç hallerinde ya da ucuz bir alternatif olarak değerlendirilebilirler. Umarım şanslı isim olurum, sevgiler 🙂

  5. Yaklaşık 3-4 aydır bloğunuz takip etmeye başladım ve niye daha önce keşfedemedim diye üzüldüm. Sayenizde kağıt kokusu ve dokusu ile mürekkep kokusunu yeniden içime çektim. Bu harika kaplı defterin son sayfasındaki yazınız yeni duygularımı yazmama teşvik edeceği için bu deftere talibim:)

  6. Yeni dolma kalem meraklısıyım, şuana kadar aldığım defterler okul için aldığımdan dolma kalem ile yazınca pertliyor arka sayfadan okuyabiliyorum 🙂 , ilerde lise zamanında bunları yazmışım demek için çok güzel bir defter. sevgiler…

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.