Pilot Knight Dolmakalem

5
706

Pilot’un gölgede kalan kalemlerinden biriyle tanışmak ister misiniz? O halde buyrunuz sizi Pilot Knight nam-ı diğer Kara Şövalye ile tanıştıralım.

Kara Şövalye, yani Pilot Knight metal gövdeli, krom aksamlı yapısı ile oldukça ciddi duran ağır ve oturaklı bir abimiz.

Üzerinde ise, Pilot’un Mr/Metropolitan gibi kalemlerinde kullandığı, yüzümüzü kara çıkartmayan ancak kalın uç sevenleri de bir türlü memnun edemeyen çelik uçlardan var.

Pilot Knight çekmeli kapağı ile oldukça pratik bir kalem. Ancak Pilot’un kendisine özel dönüştürücüsü ya da kartuşlarını kullanmak gerekiyor bu kalemle birlikte. Ucu oldukça güzel ve hafif kalemleri tercih etmeyenler için güzel bir seçenek.

Siz nasıl buluyorsunuz bu kalemleri?

Sevgiler

Zeynep Karaşimşek

5 YORUMLAR

  1. Bu uçların Fine olanı ile az önce yazımı bitirdim. Avrupa fine uçlardan daha da ince olması hem benim gibi küçük yazmayı sevenleri mutlu ediyor hem de her zaman kaliteli kağıt bulmanın zor olması sebebi ile en az arkaya geçiren uçlardan biri olmasıyla rahatlıkla her yere yazabilmeyi sağlıyor. Her şey güzel de o tutmacın tepesinde gövdeye ait olan çıkıntı pek hoşuma gitmiyor. Yazarken sıkıntı çıkarmıyor ama olmasa daha iyi olabilirdi.

  2. Metropolitan’dan pek bir farkını göremedim. Pilot firmasının böyle bir yumuşak karnı var sanırım. Düşük segment kalemler ile orta segment kalemlerinde kullandığı uçlar ve yapım kalitesi aynı olunca insan orta segment kalemi neden alacağına bir türlü karar veremiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.