Rohrer & Klingner Alt-Goldgrün Mürekkep Incelemesi

12
213
Rohrer&Klingner (çoğu yerde R&K olarak geçer) 1892’de Almanya’nın Leipzig kentinde, taş baskı ustası Johann Adolf Rohrer tarafından kurulmuş. Şirket şu anda, geleneksel mürekkeplerden özel boyalara kadar geniş bir yelpazede, ailenin beşinci kuşağı ile hizmet veriyor. R&K Alt-Goldgrün (Eski-Altınyeşili olarak çevrilebilir) firmanın en popüler ve en ilgi çekici mürekkeplerinden biri. Bu yüzden ben de ilk olarak bunu denemek istedim.
               
R&K Alt-Goldgrün oldukça yumuşak ve harika gölgeleri olan bir mürekkep. O güzel gölgelenmelerden azami istifade etmek için özellikle esnek uçlu kalemlerde veya en azından italik kalemlerde kullanmanızı şiddetle (şiddet yok, ahimsa) tavsiye ediyorum. Gerçekten pastel sarı alt tonlu çok güzel bir yeşil. Benim pek çok mürekkep arasından kişisel favorilerimden bir tanesi.
Siz ne düşünüyorsunuz?
Zeynep Yeşilmürekkep

12 YORUMLAR

  1. Alt-Goldgrün is one of my all time favorite. surprisingly, I don't have a bottle of it, only because I accidentally bought Smaradgrün instead. It is a great ink to work with, as well as other R&K. It is one brand that I have the most 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.