Rohrer&Klingner Smaragdgrün Mürekkep İncelemesi

10
524
 Bu hafta Röhrer Klingner’in Smaragdgrün’ü var elimizde. Eğer adını yanlış yazarsam kusuruma bakmayın. Rohrer Klingner mürekkeplerden daha önce de bahsetmiştik.
Almanya menşeli bir mürekkep markası olan Rohrer&Klingner; ilaç şişesine benzeyen şişeleri, iyi akıcılıkları ve temel renkleriyle Türkiye’de de kendilerine ulaşmak mümkün.
Rohrer Klingner Elmas Yeşili
Smaragdgrün, bildiğimiz sıcak tonlu yeşil. Oldukça güzel bir yeşil. Özellikle Fabriano Traccia veya Tomoe River gibi kağıtlarda, biraz ıslak bir dolmakalemle kullandığınızda oldukça sevebilirsiniz.
Rohrer Klingner Smaragdgrün vs Pelikan Edelstein Jade
Renk olarak Pelikan Edelstein Jade’e çok benziyor. Ancak Rohrer&Klingner’in 35, Edelstein’ların genellikle 90-100 lira fiyat aralığında olduğunu düşününce Rohrer Klingner yarışı önde kapatabilir.
Rohrer Klingner Smaragdrün Yazı Örneği
Ben bu mürekkebi severek kullanıyorum. Yeşil mürekkep arayanlar kaçırmasın derim. Bu arada, blogu takipte kalın. Daha sırada sizlere sunulacak o kadar çok hediyemiz var ki!
Sevgiler
Zeynep Hıdıroğlu

10 YORUMLAR

  1. Cok hosmus, daha once gormemistim bu murekkebi. Altgoldgrun'u severek kullaniyorum R&k'den. Bu arada meraklilari icin smaragdgrun zumrut yesili demek, bence adiyla musemma bir murekkep 🙂

  2. dolma kalem sever biri olarak böyle platformlar görmek güzel mürekkep konusunda fikirlerinizi benimlede paylaşırsanız sevinirim aradığım parlak siyah renk mürekkep kuruyunca matlaşmayan mürekkep parker pelikan montblanc sheaffer denedim lakin istediğim gibi sonuç alamadım belirtmek istediğim bir diğer konuda parker 51 dolma kalemim var soldan sağa çizgi çizince düzgün yazıyor sağdan sola çizince mürekkep tam dökülmüyor galiba kaleme bazen yazmıyor bu durumun sebebini bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum kalemin ucunu hafif sağa sola çevirip yazınca düzelme oluyor ama buda sorunu tamamen çözmüyor uc kısmında herhangi bir sorun göremedim

    • Kuruyunca da canlılığını koruyan çok az siyah mürekkep var. Bunlardan biri Rotring Brillant Black. Ancak artık üretimi olmadığı için bulmak zor. Mevcut siyahlardan, Noodler’s Heart of Darkness, Aurora Black ve Montegrappa Black seviyorum. Platinum’un Carbon Black mürekkebi de güzel ancak her kaleme gelmiyor.

      Kalemin ucuna gelince, Sirkeci’deki Murat ustayı ziyaret etmesinin zamanı gelmiş anladığım kadarıyla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.