Rotring Roll-kuli

2
858

Bugün sizlerin karşısına epey farklı bir kalemle çıkıyorum. Rotring Rollkuli ya da Roll-kuli. Bildiğimiz topuç (ballpoint) kalemlerin atası sayılabilecek bu kalem özellikle ucuyla epey dikkat çekiyor.

Tam boy bir kalem diyebileceğimiz Rotring Rollkuli, Rotring’in Tintenkuli isimli iğne uçlu kalemlerinden sonra piyasaya sürdüğü ve bugün kullandığımız mürekkepli topuçların öncüsü diyebileceğimiz bir kalem.

Kalemimiz, Rotring’in alameti farikası olan kırmızı halkasının üzerindeki kör kapağının altında bulunan piston marifeti ile doluyor.

Fotoğraflardan pek belli olmasa da bir de yeşil renkli mürekkep penceresi var. Böylelikle içindeki mürekkep miktarını görebilmek mümkün.

Gördüğünüz gibi kalemin ucu oldukça ilginç. Rollkuli’nin aynı zamanda uç kısmı şeffaf olanları da mevcut ancak bulmak gerçekten zor. Kalemin mürekkep akışı oldukça dengeli ve güzel. Ucu da epey konforlu.

Bu arada kalemin tutuş şeklini göstermek açısından bu fotoğrafı da ekliyorum.

Bu kalemi incelememe izin veren sevgili Red Majorette hanım’a buradan öpücükler ve tek boynuzlu sevimli atlar gönderiyorum.

Sevgiler

2 YORUMLAR

  1. Zeynep Hanım konuyla alakası yok ama scrikss heritage roller kalemim var ancak içindeki refillden memnun değilim kalemle uyumlu mavi mürekkepli bir refill önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.