Scrikss Heritage 50. Yıl Özel Kalemi Beyaz

9
1167
Scrikss 50. yılına özel Heritage çıkardığında uzun bir süre uzak durdum. Bana göre biraz erkeksi, iri kıyım, fazla karanlık bir kalemdi. Kullanan arkadaşlarımdan ise hep güzel yorumlar duydum. Tabii o arkadaşlarımın kocaman ellere sahip olduğu fikrini hep bir kenarda tutmak k aydıyla… Sonra elime bu güzellik geçti. Bizim sesimizi duymaya başlayan Scrikss (yakın zamanda efsane 419’u da yeniden üretmeye başladılar biliyorsunuz) bu kalemi de bu harika inci beyazı rengiyle geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdü. Benim gözümde aşırı maskülen ve ağır görünen o kalem gitti, bir anda yerine bir zerafet abidesi bir kalem geldi.
 Scrikss Heritage oldukça özenli detayları olan bir kalem. Beyazın tonu gerçekten çok güzel ayarlanmış. Normalde siyah kalemlerde çok sevmediğim altın rengi tezyinat beyazın bu tonu üzerinde çok daha güzel görünüyor. Kapağın tepesinde Scrikss’in logosu mevcut. Kapağı vidalı, biraz fazla vidalı ama yine de güzel.
 Scrikss Heritage standart kartuşlar ya da dönüştürücü ile çalışan bir kalem. Kalemin boyutuna uygun bir uç boyutu var. Bu kalem, medium ve broad olmak üzere iki uç seçeneği ile birlikte geliyor. Genelde satış noktalarında Medium olsa da, firmayla iletişim kurarak ucunuzu Broad olarak değiştirebilirsiniz.
 Ben bu kalemi Montblanc Miles Davis mürekkeple kullandım. Ucu oldukça yumuşak ve yazımı güzel. Eğer çok uzun seanslar halinde yazmayacaksanız ağırlığı düşündüğünüz kadar korkutucu olmuyor. Uzun lafın kısası, ben bu kalemi çok sevdim.
Siz nasıl buldunuz?
Sevgiler
Zeynep Beyazkalem

9 YORUMLAR

  1. Ben bu markanın inci beyazı kullanımını genel olarak çok beğeniyorum zaten. Trio inci beyazı sürekli çantamda. Bu kalemin ise vida kısmı estetiği çok bozmuş. Bu arada 419'u hala bulamadım. Yenisinin, eskisinden daha bir kırmızı olan bordo tonunu alasım var.

  2. Çok hoş bir kalem olmuş. Bu Heritage'i yeni gördüm. İnci beyazı çok güzel bir renk tercihi. Bu renk için Pilot Stella 90s vardı gözüme hoş gelen. Ama buradaki sarı renkle tatlı bir uyum yakalamış Scrikss. Resimlere göre bence bütünlüğü bozan tutma yerinin siyah olması. Ele oturması için hafif bir açı verilmiş sanırım ama keşke siyah yerine yine inci beyazı ve/veya sarı kullanılsaymış. Ama böyle de çok güzel bir kalem.

  3. Merhaba

    Bende Scrikss 35 modeli bulunuyor, ona en yakın olarak incelediğiniz "Scrikss Heritage" dolmakaleme denk geldim. İnce detaylar dışında (Heritage 50 modelindeki detayların 35'de bulunanlara kıyasla daha ince ve zarif olduğunu düşünüyorum) neredeyse tıpatıp aynı kalemler izlenimi bıraktı bende. Aynı inci beyazı renk ve altın hatlar…

    Ben daha ziyade sizin kalem ile ilgili inceleme öncesi görüşlerinizi merak ediyorum. Özellikle de "karanlık" bulmanızı. Bununla ne demek istediğini öğrenmek istemiştim.

    Teşekkürler 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.