Stabilo beFab/beYou Fountain Pen

4
206
Yeni bir haftadan herkese merhabalar,
Bugünkü kalemimiz Stabilo beFab serisinden bir dolmakalem. Stabilo 1855 yılında kurulmuş bir Alman markası. Ülkemizde ve dünyada Point 88 ve Point 68 isimli ince keçe uçlu kalemleri ile tanınsalar da, biz bugün markanın beFab serisi dolmakalemlerinden bahsedeceğiz.
Stabilo’nun beFab ve beYou isimli iki adet dolmakalem serisi var. beFab serisinde gövde uçları bombeli iken, beYou serisinde gövdenin uç kısımları daha sivri. Ben bu kalemi geçen sene yaptığım Budapeşte seyahati sırasında edinmiştim.
BeFab’in plastik hafif bir gövdesi, silikon tutma kısmı ve çelik bir ucu var. Gövdeler muhtelif renk ve desenlerde geliyor.
Stabilo beFab’in medium çelik ucu oldukça güzel ve yumuşak yazıyor. Hem başlangıç için, hem de günlük kullanım için güzel bir seçenek olabilir. beFab serisinde ayrıca kaligrafi uçları da mevcut. Ancak kaligrafi uçlarına ülkemizde rastlamadım. Avrupa tipi standart kartuşları kullanan bu dolmakalem hafif  ama dayanıklı yapısı ile göz dolduruyor.
Stabilo beFab dolmakalemlerin fiyatları yaklaşık 20 dolar civarında. Ülkemizde ise online satışı 60 lira civarında. Bu modele rastlamamış olsam da başka renk ve gövde seçenekleri ile ulaşmak mümkün. Eğer başlangıç için bir kalem arıyorsanız, ya da günlük kullanım için uygun fiyatlı bir dolmakalem bakıyorsanız Stabilo’yu es geçmeyin.
Sevgiler
Zeynep Muhteşemkalem

4 YORUMLAR

  1. Merhaba,
    Stabilo gövde tasarımları çok eğlenceli, bu modeli de oldukça şık duruyormuş. Stabilo beYou serisinden kullandığım kalem mevcut. Kalem beklediğimden hafif gelmişti ilk başta bu durum beni mutsuz etmişti ama kullandıkça alıştım. 🙂 Bir de kapağı kalemin arkasına takarak kullanmak imkansız. O.o
    İnceleme için çok teşekkürler. Güzel bir hafta diliyorum. 🙂

  2. İnceleme için teşekkürler Zeynep Hanım. Bir zincir mağazada görmüştüm bu kalemi, elim birkaç defa gitti geldi. Bana klips kısmı çok dayanıksız, bir kaç kullamada elimde kalacakmış gibi geldi. Sizin görüşünüz nedir klipsi ile ilgili?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.