Sunday Post 50 / Pazar Postası 50

9
75
Scroll down to read in English
Yağmurlu bir haftadan herkese merhabalar,
Bu haftanın kitabı Wilhem Reich’ten Dinle Küçük Adam. Dinle Küçük Adam, küçük adamlara hitaben yazılmış küçük bir kitap. İnsanı kendi tabu bellediği korkularıyla tanıştırmayı hatta belki yüzüne vurmayı vazife edinmiş çok önemli bir kitap. Ara ara yeniden okunacaklardan. 
Yine bir kaç mektup, biraz da mürekkeple hemhal. Haftanın spoiler’ı niteliğinde bir kare. Sky High şu yağmurlu günlerde sizin de içinizi açıyor değil mi?
Bende emanet kalan mürekkepler ve kalemler bugün asıl sahiplerine dönüyor. Tıpkı her şeyin aslına rücu etmesi gibi…
Aslına rücu etmek demişken, ben de aslıma rücu ettim ve mektuplarımı yeniden defterlere yazmaya başladım. Her mektup gönderilecek, sahibine ulaşacak diye bir kaide yok değil mi? 
Sizin haftanız nasıl geçti?
Sevgiler,
Zeynep Kalemkâr
CONTINUE to READ in ENGLISH

Hello everyone from a rainy Istanbul morning,
This weeks book is Rede an den kleinen mann from Wilhelm Reich. It is an astonishing book, kind of slapping people right in the face. I loved this book. I really loved it. 
Again I have some letters and I played with inks. Admit it Sky-High looks gorgeous and raises our mood in those rainy days. 
I had some inks and pens to return. Everything goes back into the original form and every pen must go back to its owner. 
As everything goes back into the original form I started writing my letters again in the notebooks. There is no mandatory rule indicating that every letter should arrive to a recipient right? Some should remain silent I guess. 
How was your week?
Cheers,
Zeynep Penthusiast 

9 YORUMLAR

 1. Edelstein Amber mürekkebini denemenin dışında pek verimli geçtiği söylenemez. Mürekkebi oldukça ıslak buldum ve akışkanlığı oldukça iyi. Yazarken keyifli hissettirmesi sebebiyle daha farklı bir rengini de denemeyi düşünüyorum. 90 gr'lık bir kağıtta daha iyi performans alabilirim gibi duruyor.

  Zeynep Hanım denediğiniz mürekkeplerden tekrar ayrılması zor olmuyor mu 🙂

 2. Edelstein Amber mürekkebini denemenin dışında pek verimli geçtiği söylenemez. Mürekkebi oldukça ıslak buldum ve akışkanlığı oldukça iyi. Yazarken keyifli hissettirmesi sebebiyle daha farklı bir rengini de denemeyi düşünüyorum. 90 gr'lık bir kağıtta daha iyi performans alabilirim gibi duruyor.

  Zeynep Hanım denediğiniz mürekkeplerden tekrar ayrılması zor olmuyor mu 🙂

 3. Bende uzun uğraşlar sonunda babamdan kalan sheaffer kalemi hayata döndürmeyi başardım sayılır 🙂 onun için mutluyum ama okulda yazılıların açıklanması ve herkesin 80 90 aldığı dil anlatım gibi bi yazılıdan 64 almak moralimi alt üst etti : ve bazı başka olaylar…

 4. Geçen sene nisan ayında bir cumartesi günü Kadıköy Ada Kitabevi'nde -her zamanki rutinimde- oturmuş bir arkadaşımla çay içerken içerideki kalabalık sayılabilecek masaya gözüm takıldı. Herkesin elinde dolmakalemler vardı ve herkes kağıtlara birşeyler karalıyordu. O akşam eve gittiğimde ilk iş dolmakalemler hakkında bilgi edinmek oldu ve bu bloga yolumun düşmesi yarım saati bulmadı. Ezelden beri kırtasiye meraklısı olan ben, sırf kırtasiye aşkım yüzünden mimarlık okumayı seçmiş olan ben yeni bir bağımlılık bulmuştum kendime. Hemen ertesi gün ilk iş gidip kendime bir lamy aldım ve sonrasında bunun devamı geldi. Şimdi 15 kadar dolmakalemim var ve umarım bir sürü daha olur. Öncelikle size çok teşekkür etmek istiyorum eğer bu buluşmayı ayarlamasaydınız o gün Kadıköy'de aylak aylak dolandığımla kalacaktım ama bunun yerine şu an bir ilgi alanım olduğunu keşfediyorum. Daha henüz çok az şey biliyorum ama öncelikle sizin blogunuz olmak üzere çeşitli kaynaklardan bilgiler ediniyorum, araştırıyorum. İyi ki varsınız ve iyi ki böyle bir blog açma ihtiyacı hissetmişsiniz.

  Size tekrar teşekkür ediyorum, sevgilerimle.
  Efe

  • Efe Merhabalar,

   Böyle bir yorum görmek gerçekten çok ilginç ve etkileyici oldu benim için. Demek ki insan hiç farkında olmadan da başka insanların hayatlarına dokunabiliyormuş.

   Bağımlılığınız hayırlı olsun diyelim o zaman 🙂 Aslında biz ayrıca İstanbul'da toplanıyoruz belirli aralıklarla. Bana mail atarsanız sizi de o gruba ekleyelim.

   Sevgiler

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.