Sunday Post 53 / Pazar Postası 53

33
71
Scroll down to read in English
Bu hafta okuduğum kitabı bitiremedim ama bol bol yazdım. Zamanında alıp alıp depoladığım bantları da defterlerimde kullandım. 
Kaweco Alman’yadan mürekkepler ve kalemler geldi. Onlarla oynadım. Bol bol fotoğraf çektim. 
Bu yaramaz misafir veletle boğuştum evde olduğum zamanlarda. 
Elime her kitap aldığımda masaya çıkıp talan etse de, işte bu sevimli surattan dolayı sesimi çıkaramadım kendisine. 
Bir de yine az sayıda tutacağım dediğim kalemlerim kalemlikten taştılar. Ne zaman akıllanacağım bilmiyorum.
Sizin haftanız nasıl geçti?
Sevgiler
Zeynep Kalemkar
CONTINUE to READ in ENGLISH

I couldn’t manage to finish a book this week but I wrote a lot. I used my decorative tapes on my notebooks. 
I received some products to review from Kaweco. I enjoyed them and photographed a lot. 
I wrestled with this guest monster whenever I stayed at home. 
Although she prevented me to write or read whenever I take a book, I cannot get mad because of this pretty face. 
And again, my pens which I promise myself not to ink too much exceeds my pen case! When I will be able to ink fewer pens?
How was your week?
Cheers,
Zeynep Penthusiast 

33 YORUMLAR

 1. Zeynep Hanım;

  Verimli geçirmişsiniz haftasonunu. Fazla mürekkeplediğiniz kalemlerden dert yanıyorsunuz ama bunlar size feyz veriyor eminim ki. O yüzden söylenmeyin ve lütfen siz yazmaya devam edin. Post'larda yazılarınızı daha çok ve sık görelim.

  İyi haftalar

 2. Çocukların yüzme kursu, tiyatroları, yağmur çamur. Bu arada yeni mürekkep, yeni kalem:)) Çok miktarda kutusuz kalemim var, bunları birbirini çizmeden, zedelenmeden nasıl muhafaza edeceğiz ? Son fotodaki kalemlik iyiymiş, nerden kaça alınır? Bu arada inceleme isterük haşmetlüm… Elinize sağlık şaka bir yana. Yazılarınız hiç durmasın.

  • Buralar da yağmur çamur içindeydi. Neyse rahmet yağıyor deyip avutuyoruz kendimizi.

   Son fotodaki kalemliği Sirkeci yeni zaman kırtasiye'den sanırım 35-40 lira gibi bir rakama almıştım. Çok kullanışlı buluyorum. Büyük ama fazla kalem taşıyanlar için iyi.

   sevgiler

 3. İyi haftalar.Bende geçen hafta yeni bir kalemi kesik uç haline getirdim.Konya'dan gelen bir Sedefkar ile tanıştım.Kaligrafi üzerine konuştuk.O yazdı ben seyrettim.O anlattı ben dinledim.Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.Kaleminizin sesi hiç susmasın.Sevgiyle kalın.

 4. güzel bi hafta olmuş 🙂

  ben de yeni ev işleriyle uğraştım, noel ağacımın karşısında bol bol zaman geçirdim. yapılacaklar listeleri yaptım durdum. tabii ki renk renkl çeşit çeşit kalemlerimle 🙂

  • Uuuu çok zor sorular 🙂

   Kaç kalemim var bilmiyorum. Saymadım ki bereketi kaçmasın 🙂

   En sevdiğim kalem konusunda da tercih yapamıyorum ama yazmaktan diğerlerine göre daha fazla keyif aldığım 5-6 kalem var. Mesela Montblanc No:32

   Anısı olan kalemlerim var. Çalışmasa da minicik yeşim rengi bir dolmakalemim var. Almak için sabahın köründe uyandığım kalemler var.

   Maalesef ilk kalemimi saklamıyorum. Çok üzücü değil mi?

 5. Bu aralar vintage kalemlere düşkün oldum. Kimisi çok temiz ve şaşırtıcı, kimisi ise biraz dertten sonra güzelleşiyor. Ama üzerlerindeki yaşanmışlık hissi gerçekten güzel. Üzülüyorum bazen, o senelerce dayanmış, nadide kalemlere mürekkep çekip iki deneyip kıyıda köşede beklettiğime, ama farklı mürekkepler, farklı uçlar denemeden de alamıyorum kendimi.

  Sonuçta hep beş adetle sınırlandırmak istediğim "mürekkepli" grubum nedense hiç bir zaman 40'ın altına inemiyor 🙂

 6. Curiosity kills te cat. Şu kalemliğin içerisindeki kalemlerin kimliğini sağdan sola deşifre eder misiniz? Ben iki pelikan, 3 rotring, bir platinum saydım ama haklı mıyım bilmiyorum.
  Sevgiler…

 7. Hangi marka ajanda kullanmalıyımdı asıl amacım . Ekşi sözlüğe de bakayım dedim ne sallamışlar. Moleskine di oydu buydu derken entry ler hep burayı işaret etti, ıssız yollardaki tabelalar misali. Ben Beşiktaşlıyım – ne alaka demeyin – Önder Özen istifa etmeden önce ne zaman canım sıkılsa , yuzum buruşsa önder ozen in takım için yaptıklarını duşunurdum. O kaçış odam maalesef yoktu burayı bulana kadar , şimdi ne zaman bunalsam açıyorum ve herhangi bir post u okuyorum. Ve zaten tüm zevk nesnelerim burada, bir anda cennet gibi geliyor yuzume bir tebessüm otururken. Teşekkürler

  • Teşekkür ederim Serkan. Ben de ne zaman canım sıkılsa, Beşiktaş marşlarını dinliyorum. Maçları takip eden, hatta futbola ilgi duyan bir insan olmamama rağmen, Beşiktaş bana hayatta nerede saf tutmam gerektiğini gösteren bir kerteriz gibi. O yüzden "sen yenilmişsin umrumda değil ki!" diyorum hep.

   Beşiktaş için ne hissettiğinizi az çok anlayabildiğimden, buranın da size aynı hisleri vermesine ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Ben teşekkür ederim

 8. I really understand you 😀 I can't have less than 15 inked pens… I try but… XD
  By the way, beautiful pen case. Could you tell where to find it? Thank you 🙂

  Gorgeous big-baby your cat!! I love them!

 9. Merhaba ilk önce yazılarınız için teşekkür etmek istedim.Bilgileriniz deneyimlerinizi bizimle paylaşmanız gerçekten çok ince bir davranış 🙂 (Hele bilginin bu kadar değerli olduğu bu zamanlarda…)
  Benim bir sorum olacaktı size 🙂 Zaman ayırıp cevaplarsanız çok mutlu olurum 🙂
  Yeni Kaweco sport fine dolma kalem aldım. 1-2 gün kullandım. Şöyle bir sorun farkettim.Yazmaya başlarken kalem tutukluk yapıyor.İlk harfin yarısına gelince yazmaya başlıyor.Arada da yapıyor ama çok sık değil.Acaba neden böyle yapıyor ? Bunu çözmemin bir yolu var mı ki ?
  Şİmdiden teşekkürler. Hep yazmanız dileğiyle 🙂

  • Dolmakalem yıkama postları yayınlamıştım burada. O postlardan bakıp, kaleminizi bir kaç damla bulaşık deterjanı ile yıkamayı deneyin. Damakta üretimden dolayı yağ vs. kaldıysa onu çözmeye yardımcı olur. Eğer sorun devam ederse o zaman aldığınız yere götürmeniz gerekebilir. Ama neticede Scrikss Kaweco distribütörü olduğundan sıkıntısız şekilde değiştirirler diye umuyorum.

   Sevgiler

 10. Zeynep hanım, cömert ve iyi kalpli birine benziyorsunuz. Bana bir kalem (şu gözden çıkardığınız Lamy'lerden falan) hediye eder miydiniz acaba? Malum hayat gailesi falan herkes doğum günümü pass geçti de:(

Siz ne düşünüyorsunuz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.